قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۱۵۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام خبر داد:

تشکیل گروه های واکنش سریع اطفای حریق در منابع طبیعی ایلام

ایلام-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از تشکیل گروه های واکنش سریع اطفای حریق در منابع طبیعی ایلام برای فصل تابستان خبر داد.

تشکیل گروه های واکنش سریع اطفای حریق در منابع طبیعی ایلام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا احمدی اظهار کرد: با توجه به پوشش گیاهی مناسب در عرصه های جنگلی و احتمال وقوع حریق، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اقدام به تشکیل گروه های آموزش دیده واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی کرده است.

وی افزود: این گروه ها به تمام لوازم انفرادی و گروهی مبارزه با آتش سوزی مجهز شده اند که در هنگام حریق به صورت حرفه ای و تخصصی با رعایت اصول ایمنی اقدام به خاموش کردن آتش می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم ایلام مردمی بسیار طبیعت دوست هستند و برای جنگل اهمیت و ارزش قائل و دلسوز طبیعت هستند، گفت: با شروع فصل گرما عرصه های جنگلی و مراتع در معرض حریق بوده و همچنین عامل انسانی نیز یکی دیگر از مهمترین عوامل حریق در عرصه های منابع طبیعی است.

احمدی تصریح کرد: بارندگی های سال قبل و فراهم آمدن شرایط مناسب برای رشد پوشش گیاهی از یک سو و گرم شدن هوا از سوی دیگر، منجر می شود امکان خطر وقوع حریق احتمالی در عرصه های طبیعی به ویژه در سطح مراتع افزایش یابد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha