قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۱۵۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد روسیه از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت های هسته ای ایران

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت های تحریمی در زمینه همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران انتقاد کرده و آن را کارشکنی در راستای برنامه عدم اشاعه تسلیحات هسته ای خواند.

انتقاد روسیه از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت های هسته ای ایران

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پی تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت برخی کشورها از تحریم های هسته ای ایران در زمینه همکاری های هسته ای، در پیامی توییتری نوشت: آمریکا به معافیت از تحریم هایی که در برگیرنده پروژه های هسته ای تحت برجام(و امضا شده در شورای امنیت سازمان ملل) هستند پایان می دهد. تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه این پروژه ها به معنای نقض فراتر منشور سازمان ملل(بند ۲۵)، قطعنامه ۲۲۳۱ و معاهده ان.پی.تی(بند۴)است. آمریکا همچنان به کارکشنی در [اقدامات] عدم اشاعه تسلیحات هسته ای ادامه می دهد.

واکنش این مقام روس به دنبال این مطرح شده است که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد معافیت تحریم های مربطو به همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران طی ۶۰ روز آینده لغوه شده و دیگر تمدید نخواهند شد.

این اقدام آمریکا همچنین  تاکنون با واکنش جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز مواجه شده است که با اشاره به توافق هسته ای گفت: این توافق تنهاترین و بهترین راه برای تضمین کردن ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است.

بورل در این راستا ادامه داد: به همین دلیل است که از تصمیم آمریکا برای عدم تمدید معافیت پروژه های هسته ای مربوط به برجام متاسفم. این [اقدام] اطمینان حاصل کردن از ماهیت منحصرا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را برای جامعه جهانی سخت خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha