قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۰۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایتی از پیشتازی رزمندگان اصفهانی در آزادسازی خرمشهر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: لشکر ۱۴ امام حسین از سمت پل نو وارد خرمشهر شد و شهید خرازی به شهید صیاد اعلام کرده بود که ما در ورودی شهر هستیم شهید صیاد موقعیت را از شهید خرازی پرسیده بود که شهید خرازی پایشان را محکم به آسفالت جاده کوبیده بود و گفته بود این صدای پا روی آسفالت های پلیس راه ورودی خرمشهر است.

روایتی از پیشتازی رزمندگان اصفهانی در آزادسازی خرمشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سردار مجتبی شیروانیان امروز در اصفهان اظهار داشت:امسال چهل سالگی دفاع مقدس است؛ سال ۵۹ جنگ علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی توسط رژیم بعث عراق تحمیل شد و امسال که سال ۹۹ است؛ چهل سالگی دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: برنامه های مختلفی برای امسال در قالب ۴۳ هفته پیش بینی شده که از هفته اول خردادماه شروع خواهد شد و تا اسفند ماه در قالب ۴۳ هفته ادامه دارد.

وی افزود: برنامه هایی برای گرامی داشت هشت سال دفاع مقدس پیش بینی شده که در این راستا دستورالعمل های لازم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، برای یگان های نظامی و دستگاه های لشکری، از طریق وزارت کشور و وزیر کشور برای دستگاه های کشوری ابلاغ شده است.

شیروانیان با اشاره به اینکه این ۴۳ هفته چهار قله دارد اضافه کرد: این قله ها مناسبت هایی ا ست که مستقیما به دفاع مقدس یا بحث های انقلاب مربوط می گردد؛ هفته اول که در راستای آزاد سازی خرمشهر و گرامیداشت عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد برنامه هایی در فضای مجازی و پخش مستند از صدا و سیما تدارک دیده شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان بیان کرد: یگان های استان های اصفهان، سپاه، ارتش، بسیج، جهادسازندگی و نیرو های مردمی و پشتیبانی های مردمی در عملیات های مختلف دوران دفاع مقدس نقش ویژه و اصلی را داشتند، خصوصاً در راستای آزاد سازی خرمشهر دو لشگر ۱۴ امام حسین به فرماندهی شهید حاج حسین خرازی و لشگر ۸ نجف اشرف به فرماندهی شهید کاظمی دو یگانی بودند که از دو سمت به خرمشهر ورود پیدا کردند و جزء اولین یگان هایی بودند که خبر ورودشان را به قرارگاه کربلا اطلاع دادند.

وی گفت: لشکر ۱۴ امام حسین از سمت پل نو وارد خرمشهر شد و شهید خرازی به شهید صیاد اعلام کرده بود که ما در ورودی شهر هستیم شهید صیاد موقعیت را از شهید خرازی پرسیده بود که شهید خرازی پایشان را محکم به آسفالت جاده کوبیده بود و گفته بود این صدای پا روی آسفالت های پلیس راه ورودی خرمشهر است.

شیروانیان افزود: در دوران دفاع مقدس یگان های استان اصفهان، مردم و بسیجیان و جهاد سازندگی نقش ویژه ای را در عملیات ها داشتند و در این عملیات هم مستقیماً جزء اولین یگان هایی بودند که بعد از حدود بیست و دو روز از شروع عملیات به ورودی خرمشهر رسیدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: عملیات بیت المقدس از ۱۲ اردیبهشت ماه آغاز شد و سوم خرداد به پایان رسید در تمامی مراحل این عملیات یگان های استان اصفهان دوشادوش سایر استان ها حضور داشتند و در تصرف شهر خرمشهر نیز یگان های اصفهان نقش اصلی را ایفا کردند.

وی گفت: قله دوم هفته دفاع مقدس است که جدای از برنامه های دیگر امیدواریم که بحث کرونا تمام شده ورفع این بیماری شده باشد که بتوان برنامه های تجمعی و یادواره های شهدا و تجمع پیشکسوتان و ...را برگزار کرد.

شیروانیان  با بیان اینکه در قله دوم برگزاری نمایشگاهی در راستای نقش استان اصفهان در دفاع مقدس پیش بینی شده که با حضور همه یگان های نظامی، دستگاه های دولتی، نهادها، جهاد سازندگی و همه آنهایی که در دفاع مقدس نقش داشته اند عملکرد خود را در موزه دفاع مقدس به نمایش میگذارند؛ افزود: چناچه وضعیت بیماری کرونا تا آن موقع ادامه داشته باشد پیش بینی شده حضور مردم و بازدیدها با رعایت فاصله اجتماعی و اگر هم شرایط عادی بود که تمامی اقشار مردم می توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: قله سوم روز ۲۵ آبان سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان است که در این روز مردم اصفهان ۳۷۰ شهید را تشیع کردند و امام خمینی در این رابطه فرمودند در کجای دنیا جایی را سراغ دارید که مثل اصفهان در یک روز ۳۷۰ شهید تشیع کنند و همان روز به پشتیبانی از جبهه ها با اعزام فرزندانشان به کمک های مادی و معنوی بپردازند.

وی گفت: قله چهارم سالگرد شهید سلیمانی و دهه فجر است که با توجه به شرایط و به مرور زمان برنامه ها اجرا خواهد شد؛ برنامه هایی از قبیل کارهای هنری،اِلمانی، مستند، تاریخ شفاهی و روایتگری دفاع مقدس برنامه هایی است که پیش بینی شده و هر هفته قسمتی که مدنظر گرفته شده اطلاع رسانی و اجرا می شود که امیدواریم با رفع این بیماری بتوانیم این برنامه ها را با حضور اقشار مختلف مردم برگزار کنیم.

شیروانیان تأکید کرد: دفاع مقدس برای ما سرمایه است؛ همان طور که در آغاز جنگ تحمیلی در ابتدایی ترین وسایل از جمله سیم خاردار و فشنگ کلاش مشکل داشتیم اما الان به برکت دفاع مقدس دور بردترین موشک ها، پرتاب موفق ماهواره نور در همین چند روز اخیر را داریم که همه ی این ها از دست آوردهای دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: اکنون حضور جوانان و نیرو های جهادی در بلایای طبیعی سیل و زلزله، حضور کادر پزشکی و کنترل بیماری هم نشان دهنده همان روحیه دفاع مقدسی است.

وی در پایان اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس را باید سال های متمادی از آن بهره بگیریم چون یکی از عوال اصلی تثبیت انقلاب اسلامی دفاع مقدس بود امروزه نیز با اقتدار جلوی استکبار و زیاده خواهی دشمنان اسلام آمریکا و صهیونیسم ایستاده است؛لذا تکریم دفاع مقدس بر هرکسی لازم است.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج۳۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha