قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۰۶۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تداوم هوای تابستانی در ماه پایانی بهار

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: روز جمعه شاهد افزایش قابل ملاحظه دما در استان بودیم به طوری که دمای هوا در مرکز مازندران به ۳۹ درجه رسید که کم سابقه بود و این وضعیت روز شنبه نیز ادامه دارد.

تداوم هوای تابستانی در ماه پایانی بهار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد اسدی درباره وضعیت جوی آسمان مازن در شهرستان ساری، اظهار کرد: همانگونه که انتظار داشتیم امروز شاهد افزایش قابل ملاحظه دمای هوا بودیم به طوری که بیشینه دمای هوا از ساری با ۳۹، قائم شهر، دشت ناز و گلوگاه ۳۸ و آمل ۳۷ درجه سانتی گراد به ثبت رسید که این میزان دمای هوا در این زمان از سال کم سابقه است.

وی افزود: هوای گرم تا فردا در آسمان مازندران تداوم دارد و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی بیان کرد: عصر فردا با تغییر سوی جریانات و شکل گیری جریانات شمالی انتظار داریم به تدریج شاهد وزش باد برخی مناطق شدید، افزایش ابر و فردا شب رگبار باران و احتمال رعدوبرق در استان باشیم.

اسدی با اشاره به اینکه روز یک شنبه علاوه بر خنک شدن هوا شاهد بارندگی و وزش باد هستیم، تصریح کرد: روز دوشنبه بارش های پراکنده هستیم.

وی ادامه داد: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی،  روز چهارشنبه هرچند از ناپایداری آسمان مازندران کاسته می شود اما احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

معاون هواشناسی مازندران با اشاره به افزایش دمای هوای تا حدود ۴۰ درجه روز شنبه سوم خرداد، گفت: بیشینه دمای استان طی روزهای جمعه و شنبه در مناطق غربی بین ۲۸ تا ۳۳ و در مناطق مرکزی و شرقی بین ۳۴ تا ۴۰ درجه پیش بینی می شود که احتمال بروز خسارت در بخش های باغی و دامی وجود دارد.

اسدی در پایان یادآور شد: دریای مازندران از فردا شب به صورت مواج پیش بینی می شود.


انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha