قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۰۰۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه ارومیه:

رزمایش مواسات باید بعد از ماه مبارک رمضان هم ادامه پیدا کند

امام جمعه ارومیه، با اشاره به جایگاه مواسات و مساوات که به صورت گسترده در متون دینی تأکید شده است، گفت: تقریباً همه اهل منبر این مباحث را در مقاطع مختلف تاریخی مطرح کرده اند اما وقتی رهبر معظم انقلاب این مسأله را در سخنرانی نیمه شعبان مطرح کردند، تحریک و تهییج در مردم و مسئولان را ایجاد کرد.

رزمایش مواسات باید بعد از ماه مبارک رمضان هم ادامه پیدا کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی درباره اقدامات انجام گرفته در استان آذربایجان غربی پیرامون رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه اظهار کرد: در استان ما هم قرارگاه رزمایش با حضور استانداری، سپاه پاسداران، دفتر امام جمعه و خیرین تشکیل شد و در قالب قرارگاه کمک های مختلف جمع آوری و بسته های معیشتی تأمین شد که حدود 300 هزار بسته را شامل می شود.
وی اضافه کرد: در اقناع مردم و تشویق آن ها به کمک رسانی، از آیات قرآن و روایات استدلال کردیم که خانواده و اقوام در اولویت هستند؛ تلاش کردیم مسأله را ابتدا به اقوام، سپس همسایگان و مردم محله متمرکز کنیم و همین موضوع سبب شد مردم کمک های مالی به بستگان و همسایگان را جدی گرفتند و یک حرکت عمومی زیبا در این زمینه شکل گرفته است و همچنان ادامه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه هدف عمده تشکیل قرارگاه، نظم دهی به روند کمک رسانی و جلوگیری از موازی کاری بوده است، توضیح داد: فهرست نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، پایگاه های بسیج و خیریه ها با یکدیگر تهاتر شد تا به فهرست جامعی برسیم.  
وی گفت: البته ممکن است چند خانوار از قلم افتاده باشند یا خانوارهایی چند مرتبه کمک دریافت کرده باشند اما تلاش شد کمک ها مساوی تقسیم شود. نام هیچ ارگان و نهادی هم روی بسته ها نوشته نشد و فقط عبارت «کمک مؤمنانه» درج شد تا این رزمایش به نفع ارگان یا نهاد خاصی مصادره به مطلوب نشود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی درباره حضور روحانیت در رزمایش مواسات گفت: تبلیغات وسیعی علیه روحانیت توسط دشمنان در حال انجام است و تلاش می کنند وجهه آن ها را تخریب کنند، اما مردم وقتی دلسوزی امام جمعه یا امام جماعت مسجد را می بینند که در پی رفع مشکلات و تأمین معیشت آن ها و تضمین سلامتی شان است، تحت تأثیر تبلیغات سوء قرار نمی گیرند. ضمن این که مردم به روحانیت اعتماد دارند و وقتی خودشان وارد میدان می شوند، افراد خیر هم تحریک می شوند که ورود کنند. شاید اگر علما ورود نمی کردند، مردم اینقدر سریع اعتماد نمی کردند. البته ما هم تبلیغ کردیم اگر خودتان در اطرافیان و اقوام نیازمندی می شناسید، به او کمک کنید.
وی اضافه کرد: در استان ما یک مسأله اتفاق افتاد که حضور روحانیت را در مواجهه با مشکلات و مبارزه با ویروس کرونا پررنگ تر نشان داد و آن هم ابتلای حاج آقای آذرپندار (امام جمعه چهاربرج) به کرونا و درگذشت وی بود. وی در جبهه مبارزه با کرونا بود و تنها امام جمعه کشور هستند که در این راه دار فانی را وداع گفت.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی در پاسخ به این پرسش که رزمایش تا چه زمانی باید ادامه پیدا کند، گفت: معتقدم باید بعد از ماه مبارک رمضان هم ادامه پیدا کند اما به شکل دیگر و باید روی نحوه ادامه آن مطالعه شود. در همه استان ها بسته های معیشتی در مصلاها، مساجد و حسینیه ها جمع آوری و اهدا شد و این فرآیند تصویربرداری هم شد که اثر تبلیغی خوبی داشت و مردم را برای کمک کردن
تشویق کرد اما از جهت دیگر فکر می کنم یک نوع تقاضای کاذب را در برخی ـ که پس از عادی شدن شرایط امکان کار و فعالیت دارند ـ ایجاد کند.

وی افزود: بنابراین با توجه به اینکه مستمندان شناسایی شده اند، پس از پایان رزمایش هم می توان به ضرورت کمک هایی را بدون نمایش بسته ها و تصویربرداری انجام داد.  
حجت الاسلام قریشی یادآور شد: کمک های بهداشتی گسترده ای برای مبارزه با ویروس کرونا تهیه شد که از جمله می توان به دوخت ماسک و ضدعفونی کردن آن در مراکز درمانی اشاره کرد.

وی در پایان تصریج کرد: همچنین برخی شرکت ها و کارخانجات در تولید مواد ضدعفونی کننده به کمک آمدند، به عنوان مثال شرکت پاکدیس که آبمیوه (ساندیس) تولید می کند، یکی از خط های تولید خود را به تولید الکل طبی تغییر داد. همچنین شرکت پگاه ارومیه که تولیدکننده مواد لبنی است، خط تولید خود را به طور موقت به مواد ضدعفونی کننده تغییر داد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha