قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۳۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

داروی آزمایشی جدید بیماری Covid-۱۹ را در مراحل اولیه نابود می کند

دانشگاه و آموزش پژوهش های پزشکیتهران یک گروه بین المللی از محققان دارویی ساختند که مسیرهای سلولی مورد استفاده ویروس SARS-CoV-۲ برای آلوده کردن میزبان را مسدود می کند.

داروی آزمایشی جدید بیماری Covid-۱۹ را در مراحل اولیه نابود می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روز جمعه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، این تحقیقات، اطلاعات جدیدی را در رابطه با ویژگی های کلیدی ویروس جدید کرونا و تعاملات آن در سطح سلولی و همچنین نحوه آلوده شدن رگ های خونی و کلیه توسط این ویروس به دست می دهد.
پیش از این محققان یک پروتئین کلیدی موسوم به ACE۲ را در غشای ویروس کرونا شناسایی کردند که یکی از گیرنده های اصلی شاخک های تاجدار ویروس محسوب می شوند.
اکنون محققان شواهدی را به دست آوردند که داروی موسوم به hrsACE۲  که به زودی توسط شرکت اروپایی Apeiron Biologics آزمایشات بالینی آن آغاز می شود، یک داروی ضد ویروس مناسب برای مقابله با Covid-۱۹ محسوب می شود.  
محققان با کشت سلول های بافت کلیه و رگ های خونی نشان دادند که hrsACE۲ قادر است میزان ویروس کرونا را در بافت آلوده بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ برابر کاهش دهد. همچنین با استفاده از ارگانویدهای کلیه و رگ های خونی نشان دادند که ویروس کرونا قادر است این اندام ها را آلوده کرده و در آن ها تولید مثل کند. . ارگانوید به مجموعه ای از سلول ها گفته می شود که عملکردشان دقیقا مشابه بافت طبیعی است و گزینه مناسبی برای آزمایش انواع روش های درمانی محسوب می شود.
این یافته ها اطلاعات مهمی را در رابطه با توسعه بیماری در بدن فراهم می کند و نشان می دهد موارد پیشرفته Covid-۱۹ موجب ازکار افتادن مجموعه ای از اندام های بدن و آسیب های قلبی و عروقی است. در آزمایشات انجام گرفته، داروی hrsACE۲ میزان ویروس کرونا را در این ارگانویدها  به میزان قابل توجهی کاهش داد.
ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cell منتشر شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha