قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۳۵۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی طرح فاصله گذاری اجتماعی استان یزد:

تعطیلی اصناف غیرضروری استان یزد تا ۲۱ فروردین ماه تمدید شد

یزد- سخنگوی طرح فاصله گذاری اجتماعی استان از تعطیلی اصناف غیرضروری بر اساس مصوبه ستاد ملی تا روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه ٩٩ خبر داد.

تعطیلی اصناف غیرضروری استان یزد تا ۲۱ فروردین ماه  تمدید شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فخرالسادات خامسی در مورد تمدید تعطیلی اصنافی که تأمین نیازهای ضروری مردم را برعهده ندارند، اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و اطلاعیه های قبلی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تا روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه سال جاری تمدید شد.

عضو ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان اظهار کرد: همه سازمانها، ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی استان نیز موظف هستند خدمات مربوط به ارباب رجوع را با حداقل کارکنان خود و حداکثر با یک سوم نیروی انسانی تا پایان ۲۱ فروردین ماه ارائه دهند و مدیران و رؤسای ادارات نیز وظیفه دارند تا پایان همین تاریخ، ترتیبی اتخاذ کنند تا سایر کارکنان از دورکاری یا مرخصی استحقاقی استفاده کنند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی، مدارس و دانشگاه های سراسر کشور نیز تا تاریخ ۲۱ فروردین ماه تعطیل هستند و برنامه ریزی هایی انجام شده است که مدارس و دانشگاه ها با استفاده از زیرساخت های موجود از فضای مجازی برای آموزش از راه دور اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: بانک های استان نیز موظف هستند همچنان ضمن تداوم ارائه خدمات غیرحضوری، نسبت به برقراری کشیک ارائه خدمات بانکی در همه شهرستانها، متناسب با نیازهای مردم اقدام نموده و مابقی شعب ضمن بسته بودن درب ها و جلوگیری از مراجعه مشتریان، با حداقل کارکنان نسبت به انجام فعالیت بانکی اقدام کنند.

خامسی در رابطه با رفت و آمدهای کسانی که محل کارشان در خارج از مرکز استان یا شهرستان های دیگر است، تصریح کرد: این قبیل افراد می توانند با ارائه کارت شناسایی معتبر از محل کار، واحد صنفی یا مرکز تولیدی خود ضمن رعایت قوانین و مقررات طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد ضروری خود را داشته باشند.

عضو ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان در رابطه با جشن های نیمه شعبان نیز گفت: برپایی ایستگاههای جشن، آذین بندی، چراغانی و توزیع شربت و شیرینی و هرگونه تجمع به مناسبت جشن های نیمه شعبان ممنوع است و انجام هرگونه چراغانی صرفاً با نظر و همکاری شهرداری ها صورت می گیرد و با توجه به بخشنامه ابلاغی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا توصیه می گردد هزینه هایی که برای دادن شربت و شیرینی به دوستداران اهل بیت و امام زمان ( عج) در نظر گرفته شده از طریق هلال احمر برای بخش های حوزه های درمانی و بهداشتی استان اختصاص یابد.

خامسی اظهار امیدواری کرد: با همکاری و همراهی مردم و همه نهادهای مسئول بتوانیم انتقال زنجیره بیماری کرونا در استان را قطع کنیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha