قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۳۵۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تاکید کرد

استفاده حداکثری از ماشین آلات کشاورزی در کشت برنج برای مقابله با کرونا

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: امسال باید از حداکثر ظرفیت ماشین آلات کشاورزی استفاده کنیم تا از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

استفاده حداکثری از ماشین آلات کشاورزی در کشت برنج برای مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مسعود الماسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گیلان ۲۳۸هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد گفت: در بالغ بر ۷۰ درصد از این اراضی شخم اول زده شده است و با توجه به منابع آبی خوبی که امسال بهره مند هستیم، پیش بینی می شود، سال زراعی خوبی را در پیش رو داشته باشیم.

وی افزود: امسال اراضی آماده کشت استان از ابتدای شروع شخم زمستانه تاکنون  در مقایسه با پارسال دو درصد بیشتر است.

الماسی با اشاره به بارش های و آغاز به موقع شخم زمستانه افزود: خوشبختانه، بیش از یک میلیارد مترمکعب آب در پشت سد سفیدرود ذخیره شده که سال زراعی خوبی را برای شالیکاران گیلان نوید می دهد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ بانک نشا در گیلان، نشاء برنج برای کشت مکانیزه بصورت متمرکز تولید می کنند، به کشاورزان توصیه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در صورت مساعد بودن کاشت مکانیزه برنج، شالیکاران با رعایت نکات بهداشتی برای داشتن محصول سالم از کشت مکانیزه استفاده کنند.   

معاون بهبود سازمان جهاد کشاورزی گیلان  با اشاره به اینکه حدود ۶۲ درصد شالیزارهای گیلان مکانیزه نشا می شوند، گفت: با توجه به شیوه ویروس کرونا در گیلان، امسال باید از حداکثر ظرفیت ماشین آلات کشاورزی برای کشت مکانیزه استفاده کنیم تا از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.

وی افزود: کشت مکانیزه در گیلان با بکارگیری بیش از ۷۵ هزار دستگاه، انواع ماشین آلات کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیش از ۲۳ هزار تن انواع کوهای شیمیایی در استان توزیع شد و این روند تا پایان سال زراعی ادامه دارد.   

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: شالیکاران هنگام کشت و کار از تجمع خودداری کرده و با استفاده از افراد بومی روستا و جلوگیری از انتقال شالیکاران غیر بومی از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری شود.

مسعود الماسی تاکید کرد: شالیکاران پس از استفاده از ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و ماشین آلات را ضدعفونی کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha