قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۲۵۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اتهامات جدید وزارت دادگستری آمریکا علیه رئیس جمهور ونزوئلا

وزارت دادگستری آمریکا رئیس جمهور ونزوئلا را متهم به هدایت گروهی که به قاچاق مواد مخدر می پردازند، کرد. بنا بر ادعای وزارت دادگستری آمریکا، مادورو هدایت گروه قاچاق کوکائین با نام «کارتل خورشید» را بر عهده داشته که سیاستمداران و نظامیان ارشد ونزوئلا نیز در آن حضور دارند.

اتهامات جدید وزارت دادگستری آمریکا علیه رئیس جمهور ونزوئلا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که اتهاماتی را علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا و تعدادی از سران ارشد دولت وی به دلیل قاچاق مواد مخدر مطرح کرده است.

بنا بر ادعای وزارت دادگستری آمریکا، مادورو هدایت گروه قاچاق کوکائین با نام «کارتل خورشید» را بر عهده داشته که سیاستمداران و نظامیان ارشد ونزوئلا نیز در آن حضور دارند.

همچنین وزارت خارجه آمریکا پاداشی 15 میلیون دلاری برای ارائه اطلاعات درباره نیکلاس مادورو مطرح کرده است.

دولت آمریکا مدت هاست که با هدف سرنگون ساختن دولت مادورو تحریم هایی را علیه ونزوئلا وضع کرده است.

تحریم ها و فشارهای جدید آمریکا علیه ونزوئلا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا لاتین صورت می گیرد.

«طارق ویلیام ساب» دادستان کل ونزوئلا چندی پیش در نشستی گفت که تحریم های یکجانبه آمریکا مانع خرید دارو تجهیزات پزشکی برای مواجهه با بیماری کرونا می شود. (جزئیات بیشتر)

این مقام ونزوئلایی با توجه به همه گیر اعلام شدن این بیماری از سوی سازمان جهانی بهداشت و غیرقابل پذیرش بودن تداوم اقدامات تنبیهی علیه کشورش گفت: «از نظر اخلاقی غیرقابل قبول است که چنین تحریم هایی علیه ونزوئلا حفظ شود. کسانی که به طور جدی با دولت ونزوئلا مخالفت می کنند باید گامی به جلو بردارند و خواهان متوقف کردن این اقدامات باشند. آیا آنها خواهان اعمال تحریم های بیشتر علیه کشور ما هستند، آیا آنها میتوانند تجارت ونزوئلا را بیشتر مسدود کنند، آیا آن ها مأموران قتل عام مردم ما با ویروس کرونا هستند؟»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha