قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۲۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل خواستار برقراری آتش بس پایدار در افغانستان شد

هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان از همه طرف های درگیر در این کشور خواست برای برقراری آتش بس و راه حل سیاسی پایدار تلاش کنند.

سازمان ملل خواستار برقراری آتش بس پایدار در افغانستان شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری آناتولی، هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما» با انتشار بیانیه ای در واکنش به افزایش خشونت ها طی یک ماه اخیر که در آن غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند، اعلام کرد: از همه طرف ها می خواهیم تا سطح خشونت ها را کاهش دهند، اقدامات عملی را برای محافظت از غیرنظامیان در پیش گیرند و برای آتش بس و راه حل سیاسی پایدار تلاش کنند.

این نهاد تاکید کرد: با وجود برخی کاهش خشونت ها در اواخر ماه فوریه امسال، بر اثر درگیری و خشونت ها از اول تا ۲۵ مارس بیش از ۱۰۰ غیرنظامی کشته و شماری نیز زخمی شده اند.

در بیانیه یوناما آمده است: "بخش قابل توجهی تلفات غیرنظامیان توسط عناصر ضد دولتی صورت گرفته است. از جمله حمله روز چهارشنبه گروه تروریستی داعش شاخه خراسان به یک معبد سیک-هندو در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی شد و همچنین حمله این گروه در تاریخ شش مارس به یک محفل بزرگداشت در کابل که منجر به کشته شدن ۳۴ تن و زخمی شدن شمار زیادی دیگر شد".

براساس این بیانیه، همچنین طالبان مسؤولیت شمار زیادی از حملاتی که منجر به تلفات میان غیرنظامیان شده را بر عهده گرفته است.

یوناما با اشاره به درخواست روز دوشنبه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل برای برقراری آتش بس جهانی تاکید کرده است که "باید تمرکز و منابع لازم برای مبارزه با بیماری همه گیر کووید-۱۹ که تهدید جدی برای همه مردم افغانستان است، فراهم شود. بهترین راه برای محافظت غیرنظامیان از درگیری و بحران کرونا، توقف کامل خشونت ها و درگیری ها است".

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha