قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۲۴۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با اشاره به شاخه های نظامی عظیم خود

انصارالله: حق پاسخگویی به حملات و محاصره را داریم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی ضمن استقبال از هر گونه مذاکره جدی برای پایان همه جانبه و عادلانه جنگ در این کشور گفت که ارتش و کمیته های مردمی این کشور حق پاسخ گویی به هر گونه محاصره و حملات هوایی را دارند.

انصارالله: حق پاسخگویی به حملات و محاصره را داریم

به نقل از شبکه المسیره، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی به مناسبت ورود جنگ این کشور به ششمین سال خود اظهار کرد: یک نبرد بزرگ استراتژیک توسط دو طرف در حال انجام است که یک طرف آن ائتلاف  خارجی است که می خواهد یمن تابع و وابسته به آن باشد و طرف دوم ملت یمنی است که می خواهند آزاد و مستقل باشند.

وی افزود: ۲۶ مارس نقطه عطف مهمی در تاریخ یمن به شمار می رود، ما امروز جنگ را جشن نمی گیریم بلکه به مقاومت ملت، ارتش و کمیته های مردمی مان می بالیم.

المشاط گفت: تا زمان پایان هرگونه حضور خارجی غیرقانونی در کشورمان، تمامی اهداف و طمع ورزی های خصمانه دشمن محکوم به شکست هستند.

این مقام یمنی تصریح کرد: ما بازوی نظامی بزرگی داریم که تجهیزات، موسسات، کارخانه های اسلحه سازی، موشک های هوشمند و پهپاد را می سازد. علاوه بر این ما خواستار هوشیاری، احساس مسؤولیت بیشتر و تکمیل ایجاد توان نظامی و امنیتی هستیم.

وی تأکید کرد: طی پنج سال جنگ به دنبال یافتن فرصتی برای صلح بودیم و همچنان بر گفت وگو برای دستیابی به یک راه حل همه جانبه که به جنگ پایان دهد، اصرار داریم و رهبران ائتلاف را به اجرایی کردن ابتکارعمل ۲۱ سپتامبر دعوت می کنیم.

المشاط در ادامه خاطرنشان کرد: ارتش و کمیته های مردمی یمن حق پاسخ گویی به هرگونه محاصره و حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی را برای خود محفوظ می دانند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه دستور آزادی تمامی زندانیان بهایی و همچنین بخشش حکم اعدام حامد بن حیدره، از اعضای جامعه بهائیان یمن و آزادی او را صادر کرد و افزود: ما همچنین درحال ایجاد یک کمیته مشترک برای بررسی شرایط زندانیان و تلاش به منظور تهیه یک طرح برای آزادی زندانیان محکوم نشده در ارتباط با پرونده های جنایی هستیم.

در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۱۵ برابر با شش فروردین ۱۳۹۴ ائتلافی از کشورهای عربی به سرکردگی عربستان با یک حمله هوایی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» آغازگر جنگ ویرانگر یمن بود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha