قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۹۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار ساوه: در ارائه آمار کرونا نباید پنهان کاری شود

استان ها مرکزیساوه فرماندار ساوه گفت: ارائه آمارهای شفاف در خصوص بیماری کرونا سبب افزایش اعتماد عمومی مردم و همراهی بیشتر آنها با برنامه های مدیریتی شهرستان می شود و نباید در این…

فرماندار ساوه: در ارائه آمار کرونا نباید پنهان کاری شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «علی میرزایی» شامگاه یکشنبه در نشست مشترک قرارگاه پدافند زیستی ساوه با استان مرکزی که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: آمار مربوط به مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، بستری شدگان، جانباختگان و بهبودیافتگان باید با هماهنگی میان دانشکده علوم پزشکی ساوه و دانشگاه اراک به صورت دقیق استخراج و ارائه شود.

وی بر ضرورت تداوم تمهیدات سختگیرانه و اتخاذ تصمیم های قاطع تر در شهر ساوه  که رتبه نخست در آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی را دارد، تاکید کرد.

فرماندار ساوه گفت: در صورت لزوم از ورود خودروهای با پلاک غیر از شهرستان ساوه ممانعت خواهیم کرد و افرادی که قصد ورود دارند نیز باید هویت ساوجی خود و سکونت فعلی شان در این شهر را احراز کنند و این اقدام در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس است. 

میرزایی با انتقاد از کم کاری و ناهماهنگی برخی از ارگان ها در اجرای تصمیمات قرارگاه پدافند زیستی شهرستان ساوه، خواستار انسجام و همدلی همه ارگان ها برای موفقیت در کنترل شیوع کرونا شد.

وی تاکید کرد: برخی تصور می کنند که کرونا در ساوه شکست خورده در حالیکه اینگونه نیست و بر اساس هشدارهای مراجع وزارتی و کشوری به احتمال فراوان در صورت رعایت نکردن مردم برای ماندن در خانه و انجام مسافرت های غیرضروری، بعد از 13 فروردین با موج دوم شیوع این ویروس مواجه باشیم که لازم است همه ارگان ها و مسئولان در این زمینه با جدیت در میدان حضور داشته باشند.

تداوم تعطیلی بازار و احتمال قرنطینه روستاها

میرزایی تعطیلی مراکز فروش، بازار و فروشگاه های بزرگ شهر ساوه را تصمیمی درست و با هدف ممانعت از اجتماع مردم و قطع زنجیره انتقال کرونا بیان و تاکید کرد: این وضعیت همچنان پابرجا است و مشاغلی که دایر بودن آنها ضروری است نیز باید با رعایت موازین بهداشت فردی و عمومی به کار خود ادامه دهند.

معاون استاندار مرکزی در ادامه نسبت به خطر شیوع کرونا در مناطق روستایی که در این روزها میزبان برخی از مسافران و مهمانان هستند، هشدار داد و از بخشداران مرکزی و نوبران و همچنین دهیاران خواست با جلوگیری از رفت و آمدهای بی مورد، اجرای قرنطینه روستاها را در صورت ضرورت مدنظر قرار دهند.

میرزایی همچنین از اداره صنعت، معدن و تجارت ساوه خواست تا در زمینه تهیه ماسک و الکل برای شهرستان و رایزنی با اداره کل استان فعالانه عمل کند و در زمینه نظارت بر توزیع این اقلام نیز قاطعیت بیشتری داشته باشد.

افزایش شمار دستگاه های تب سنج در مبادی ورودی شهر به خصوص خیابان سید جمال الدین اسدآبادی و همچنین نیروهای مستقر با حضور نمایندگانی از جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی، پلیس راهور و شهرداری از دیگر نکات مورد تاکید فرماندار ساوه در نشست قرارگاه پدافند زیستی بود.

میرزایی همچنین از سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در طرح پیشگیری و عملیات غربالگری مبادی ورودی برون و درون شهری درخواست همکاری کرد.

در تازه ترین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اراک، شمار افراد مبتلا به کرونا در شهر ساوه 253 نفر اعلام شد.
 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha