قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۹۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تازه ترین آمار ویروس کرونا در کردستان؛

کردستانی ها مبارزه با کرونا را ادامه دهند

وزارت بهداشت در گزارشی رسمی از آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان اعلام کرد آزمایشات انجام شده تا امروز یکشنبه سوم فروردین ماه از 662 مورد افراد مشکوک، نشان می دهد که 238 مورد مثبت و 370 مورد آن منفی بوده است.

کردستانی ها مبارزه با کرونا را ادامه دهند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، خوشبختانه کردستان جزء 11 استانی است که با همکاری و رعایت هم استانی ها توانسته است که جهش شیب اپیدمی را ثابت نگه دارد که البته کاهش شیب اپیدمی به این معنی نیست که با بهبود وضعیت کنترل بیماری روال زندگی عادی بشود بلکه باید باثبات تر و باانگیزه بیشتر در جهت رفتارهای پیشگیرانه اقدام کنیم.

به گفته کادر درمانی استان، اگر مردم موازین قطع زنجیره را رعایت نکنند در طی پنج روز تعداد مبتلایان دو برابر خواهد شد.

 مسئولان دولتی می گویند کرونا در کردستان از 20 بهمن ماه سال 98 و در جریان برگزاری یک آیین ختم در مسجدی در سقز، نخستین افراد را آلوده کرد.

در این راستا شهرستان سقز که اکنون با 85 مورد همچنان در صدر شهرستان های آلوده استان است، بازارها و ادارات به تعطیلی و قرنطینه کشیده شده و محدودیت تردد نیز در این شهر ادامه دارد.

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان تا امروز یکشنبه سوم فروردین ماه، موارد مثبت به تفکیک شهرستان ها 85 نفر در سقز، 51 نفر در بانه، 41 نفر در سنندج، 17 نفر در قروه، 11 نفر در کامیاران، ۱۴ نفر در بیجار، 10 نفر دیواندره، ۶ نفر در مریوان، دو نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد اعلام شده است.

امروز سوم فروردین ماه تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ویروس کرونا از 662 مورد افراد مشکوک نشان می دهد که 238 مورد مثبت و 370 مورد آن منفی بوده است.

همچنین تاکنون در کردستان 28 نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند؛ که به تفکیک در شهرستان سقز ۱۲ نفر، قروه ۳ نفر، سنندج ۳نفر، بانه 5 نفر ، بیجار دو نفر، کامیاران دو نفر و مریوان یک نفر بوده است و در حال حاضر ۱۶۵ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

اعمال برخی محدودیت ها از سوی مسئولان استانی از جمله تعطیلی اماکن مومی غیر ضروری، موزه ها و بازارها در سطح استان ادامه دارد.

 مردم باید قرنطینه خانگی را جدی بگیرند و با شروع علایم، در سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند و مشاوره رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha