قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۷۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزارش هواشناسی؛

برف و باران آسمان خراسان شمالی را در برمی گیرد

بجنورد- اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با صدور اخطاریه نسبت به بارش برف و باران، وزش شدید باد و سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد.

برف و باران آسمان خراسان شمالی را در برمی گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اداره کل هواشناسی خراسان شمالی به صدور اخطاریه نسبت به آغاز بارش برف و باران و کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما از امروز خبر داد.

در این اخطاریه نسبت به وزش باد نسبتاً شدید، رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ، بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش باران و برف اواخر وقت امروز (شنبه) اطلاع داد.

هواشناسی استان از اواخر وقت شنبه شب تا اوایل دوشنبه شب نیز بارش باران، رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ و بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش باران و برف خبر داد.

بر طبق این پیش بینی این سامانه اغلب نقاط استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد و عنوان شده که اوج فعالیت سامانه بارشی در روزهای یک شنبه و دوشنبه است.

احتمال وقوع روان آب، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی، کاهش محسوس ۸ تا ۱۰ درجه ای دما طی روزهای یکشنبه تا صبح چهارشنبه با احتمال یخبندان و سرما زدگی شبانه نیز هشدار داده شده است.

سازمان هواشناسی خراسان شمالی در این اخطاریه نسبت به عدم توقف و اطراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده های کوهستانی و انجام اقدامات پیش گیرانه جهت مقابله با سرمازدگی باغات هم توصیه های لازم را ارائه کرد.

هواشناسی از حاکم شدن شرایط جوی پایدار در استان از اوایل صبح چهارشنبه خبر داد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha