قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تداوم کمک های چین به ایران، اشتیاقی وصف ناپذیر

جهان دفتر پکنپکن آخرین روز سال ۱۳۹۸ اگرچه برای ملت ایران به دلیل نبردی سخت با ویروس کرونا، روز خوبی نبود اما ۶ هزار کیلومتر آن طرف تر در پکن، صحنه های زیبایی از همدلی مردم بزرگ…

تداوم کمک های چین به ایران، اشتیاقی وصف ناپذیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مردم چین که همواره در دوستی با ملت ایران سابقه ای دیرینه دارند و در شرایط سخت علیرغم فرسخ ها فاصله همیشه در کنار مردم ایران بوده اند در موضوع مبارزه با ویروس کرونا نیز همچون همیشه در کنار ملت ایران ماندند و با ارسال کمک های پزشکی و درمانی تلاش دارند سهم خود را در کاهش درد و رنج مردم ایفا کنند.

تا آخرین روز سال ۱۳۹۸، کمک های بهداشتی و درمانی مردم و دولت چین در قالب ١٤ پرواز باری توسط هواپیمایی ماهان از مقاصد پکن، شانگهای و گوانجو برای حمایت از مردم ایران در برابر ویروس کرونا به تهران ارسال شده است.

این کمک ها که حدود٥٠ تن اقلام اهدایی دولتی و غیردولتی چین به ایران بود شامل کیت های تشخیص کرونا، ماسک، لباس ایزوله، دستکش، عینک محافظتی، تب سنج، محصولات ضدعفونی کننده، دستگاه تنفس مصنوعی، دارو و ... است.

این روزها با همت و پیگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و همکارانش در پکن، سفارت جمهوری اسلامی ایران در این شهر به محلی برای جمع آوری و بسته بندی کمک های مردم چین به ایران تبدیل شده است و محوطه سفارت مملو از کارتن ها و پالت های آماده ارسال به ایران است.

در کنار تلاش های دیپلماتیک سفارت برای جذب کمک های بهداشتی، همت و اراده دیپلمات ها و کارکنان این مجموعه برای تحویل کالاها، بسته بندی، ارسال به فرودگاه و بارگیری به ایران نیز ستودنی است آنها در کنار مسئولیت اصلی خود که همان ارتقا روابط ایران و چین در حوزه های مختلف است در این حوزه نیز کم نگذاشتند و هر آنچه در توان داشتند بکار گرفتند به طوری که شب ها تا دیر وقت مشغول بسته بندی و ارسال تجهیزات بهداشتی به ایران هستند تا شاید اندکی از درد و رنج مردم عزیز و کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز پزشکی کم کنند.

دیپلمات ها و کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در شب سال نو نیز، آخرین تلاش های خود را بکار گرفته اند تا محموله های دو هواپیمایی که قرار است فردا به سمت تهران حرکت کند را آماده کنند، آنها امشب به جای اینکه در کنار خانواده هایشان باشند همانند مردم ایران نگران شیوع ویروس کرونا هستند و تا لحظه انتشار این گزارش سرگرم بسته بندی هستند.

اقشار مختلف مردم چین اعم از افراد عادی تا نمایندگان شرکت ها و کارخانه های این کشور هرکدام هر آنچه در توان دارند برای کمک به ایران دریغ نکرده اند و روزانه ده ها کامیون وسایل و تجهیزات بهداشتی برای ارسال به ایران به سفارت تحویل شده است.

اشتیاق مردم چین برای کمک به ایران چنان بالا است که سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین آن را «تحسین برانگیز» خواند و گفت: در چند روز گذشته صدها هزار ماسک، لباس محافظ، عینک و دستگاه تنفسی از سوی مردم چین به سفارت ایران در پکن تحویل و در سفارت دپو شده است.

مردم چین علاوه بر کمک های غیر نقدی و کالایی، در یک حرکت دیگر هم تنها در کمتر از ۲۴ ساعت افزون بر یک میلیون دلار کمک نقدی برای خرید تجهیزات و امکانات بهداشتی به سفارت ایران در پکن هدیه کردند.

«یون فی گائو» مدیرعامل یک شرکت آلومنیوم سازی است او که یک کامیون تجهیزات بهداشتی شامل ماسک و تب سنج برای ارسال به ایران به سفارت آورده بود گفت مردم چین کمک های دوستان ایرانی خود در ابتدای شیوع ویروس کرونا را فراموش نخواهند کرد.

او گفت به عنوان دوستان ایران، وظیفه خود می دانیم هر چه در توان داریم برای کمک به مردم ایران بکار گیریم قرار است در روزهای آینده هم یک کامیون تجهیزات دیگر برای ارسال به ایران به سفارت تحویل دهیم.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha