قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۴۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اخذ کارت سلامت؛ شرط صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی، ضمن اعلام الزام به داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه ای در بخش حمل و نقل جاده ای از جمله شرایط جهت صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری را اخذ کارت صحت و سلامت بیان کرد.

اخذ کارت سلامت؛ شرط صدور کارت هوشمند رانندگان برون شهری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی گرجی اظهار کرد: به منظور رفاه حال رانندگان نسبت به صدور مجوز فعالیت پنج مرکز تخصصی طب کار دارای صلاحیت صدور کارت صحت سلامت در شهرستان های بیرجند، قاین، طبس و فردوس زیر نظر این اداره کل اقدام شده است.

وی بیان کرد: در این مراکز آزمایشاتی از جمله بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون و چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان صورت می پذیرد.

گرجی ادامه داد: در راستای مبارزه و مقابله و قطع چرخه ویروس کرونا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور شرایط عدم مراجعه حضوری بابت تمدید کارت هوشمند رانندگان که اعتبار کارت هوشمند آن ها از ۱۰ اسفندماه به بعد منقضی شده را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: این افراد باید به صورت غیرحضوری و از طریق سایت www.smartcard.rmto.ir اقدام و به مدت چهار ماه فرصت ارائه مدارکی از جمله گواهی عدم اعتیاد و گواهی برگ سلامت را دارند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی یادآور شد: تعداد ناوگان باری فعال در خراسان جنوبی نیز تا پایان بهمن ماه سال جاری به 5460 دستگاه رسیده که این مقدار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش 10 درصدی برخوردار است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha