قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۷۱۴۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۸۰ میلیارد ریال تجهیزات مقابله با کرونا تحویل دانشگاه های علوم پزشکی خراسان رضوی شد

استان ها خراسان رضویمشهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای شکل گیری کمیته تامین و نظارت بر توزیع کالاهای مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با کرونا تاکنون…

۸۰ میلیارد ریال تجهیزات مقابله با کرونا تحویل دانشگاه های علوم پزشکی خراسان رضوی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی رسولیان روز پنجشنبه افزود: مهمترین این اقلام ۱۰۰ مانیتور مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی استان است که با کمک فعالان اقتصادی تامین و توزیع شد.

وی ادامه داد: ۳۰۰ هزار ماسک ساده، ۴۲ هزار ماسک "ان ۹۵"، ۱۰ هزار ماسک "اف.اف.پی"، ۲۰ هزار ماسک "ان۹۹"، ۱۲ ونتیلاتور، ۷۰ هزار لیتر الکل رایگان، ۲۱۰ دست لباس یکسره، ۱۲ هزار جفت عینک محافظ ، ۶۵ عدد تب سنج، ۲ هزار و ۳۰۰ عدد شیلد، ۴۹ هزار کلاه، ۴۰ هزار کاور کفش، ۴۰۰ ملحفه، پنج هزار و ۳۰۰ آستینچه، یکهزار و ۱۱۴ شیلد چندبار مصرف و سه هزار گان از دیگر اقلامی است که تاکنون توسط این کمیته تامین و به صورت رایگان تحویل دانشگاه های علوم پزشکی استان شده است.

براساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی ۶۶۱ نفر است که ۴۳۲ نفر آنان در حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه در مناطق زیرپوشش پنج دانشکده  و دانشگاه علوم پزشکی دیگر این استان هستند. 

دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد و پس از آن نیز دانشگاه های علوم پزشکی تربت جام و تربت حیدریه به ترتیب با ۴۴ و ۴۲ بیمار در رده های بعدی قرار دارند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیرپوشش دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۹ و ۱۹ نفر است. 

از ۳۰ بهمن تا ۲۸  اسفند امسال سه هزار و ۶۱۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شده و در این مدت ۲ هزار و ۱۲۹ نفر آنان بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده اند. 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha