قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۸۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه اندازی کلینیک های ویژه کرونا / 40 درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها مشکلی ندارند

معاون بهداشت وزیر بهداشت از تصمیم برای راه اندازی کلینیک های سرپایی و ویژه کرونا خبر داد و گفت: بیش از 40 درصد مراجعان به بیمارستان ها واقعا مشکلی ندارند و همان روز و یا فردای آن روز از بیمارستان مرخص می شوند.

راه اندازی کلینیک های ویژه کرونا / 40 درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها مشکلی ندارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری جلسه کمیته علمی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: این جلسه با حضور معاونان وزیر بهداشت و اعضای برجسته هیأت علمی و صاحب نظران بیماری های ویروسی و کمیته کنترل عفونت کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه پروتکل درمانی این ویروس را که اکنون درمان دو، سه و چهار دارویی است مصوب کرده ایم؛ ضمن اینکه بیش از 40 درصد مراجعان به بیمارستان ها واقعا مشکلی ندارند یا همان روز و یا فردای آن روز از بیمارستان مرخص می شوند.

رئیسی افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد کلینیک های سرپایی و ویژه را راه اندازی کنیم؛ ضمن اینکه پروتکل دیگری در خصوص آزمایشگاه ها، مراکز سی تی اسکن، عکس قفسه سینه و تست آزمایشگاهی است و قصد داریم تا هفته آینده 34 آزمایشگاه را راه اندازی کنیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه شستن دست ها به مدت 20 تا 30 ثانیه مهم ترین راه مؤثر در پیشگیری از ابتلا به کروناست، خاطرنشان کرد: دو گروه نیاز به زدن ماسک دارند؛ یکی افرادی که مبتلا شده و دارای علائم سرفه و ترشحات هستند و گروهی دیگر افرادی هستند که از این بیماران محافظت می کنند.

وی با بیان اینکه میزان شست وشوی دست ها بستگی به تماس مجدد دست با اشیاء دیگر دارد، گفت: بعد از شستن دست ها و به محض دست زدن به اشیاء دیگر، باید دوباره دست ها را بشوییم.

رئیسی اضافه کرد: در این جلسه رئیس انستیتو پاستور و آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت حضور داشتند و بیشترین بحث در خصوص آزمایش های این بیماری است؛ ضمن اینکه آزمایش ها و تکنیک های این بیماری هم مدام در حال تغییر است و کمیته علمی وظیفه دارد هر روز این موضوع را کنترل کند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha