قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۸۲۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از کشف انبار های احتکار ماسک تا ممنوعیت فروش در داروخانه ها

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران از کشف انبار های متعدد احتکار ماسک با موجودی ۵۰۰ هزار ماسک خبر داد و گفت: قرار است تمام این اقلام تحویل دانشگاه های علوم پزشکی شود.

از کشف انبار های احتکار ماسک تا ممنوعیت فروش در داروخانه ها

: محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم نیاز زیادی به مصرف ماسک و دستکش های یکبار مصرف پیدا کرده اند در نتیجه از دو، سه روز گذشته به مسأله تأمین این اقلام مورد نیاز ورود کرده ایم.

وی با اشاره به اعزام گشت های تعزیرات برای برخورد با سودجویان و متخلفان در این حوزه، گفت: همزمان از یکی، دو هفته پیش اعزام اکیپ های بازرسی را فعال کرده ایم و از طرح داروخانه ها، مراکز تولید و توزیع ماسک، دستکش یکبار مصرف، ژل و اسپری های ضدعفونی کننده این بررسی ها آغاز شده تا با متخلفان احتمالی برخورد شود.

اسفنانی گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی با تعزیرات هماهنگی های لازم را انجام داده اند البته پرونده هایی در این خصوص تشکیل شده چنانچه در روز گذشته در گشت های مشترکی که انجام شد ۵۵۰ هزار ماسک در سطح داروخانه ها کشف شد که این داروخانه ها یا اقدام به عرضه نکرده و احتکار کرده بودند و یا این اقلام را گران به مردم می فروختند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: بنابراین هر موردی چنانچه از این تخلفات به تعزیرات گزارش شود به صورت فوری و خارج از نوبت به آن رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: تخلف در زمینه مواد ضدعفونی کننده و ژل ها کم بوده، اما در زمینه ماسک احتکار و گران فروشی دیده شده است، انبار های احتکار کشف و شناسایی شده و اقلام آن ها به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل داده خواهد شد.

اسفنانی تأکید کرد: با توجه به شرایط موجود مردم از هجوم برای خرید ماسک یا دستکش خودداری کنند و چنانچه با موارد تخلف مواجه شدند حتماً از طریق سامانه ۱۳۵ در سازمان تعزیرات تماس بگیرند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران همچنین افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده و سیاست های پیش رو در وزارت بهداشت از امروز با توجه به توزیع رایگان ماسک عرضه این اقلام (ماسک) توسط داروخانه ها عرضه خارج از شبکه محسوب می شود و ممنوعیت خرید و فروش در داروخانه ها مورد تأکید ما است و هر گونه فروش پیگرد قانونی دارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha