قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۸۲۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار رییس هواشناسی نسبت به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۹ استان/ شدت بارش ها مشابه عید است

رییس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در ۹ استان کشور گفت: شدت بارش های این سامانه تقریبا مشابه بارش هایی خواهد بود که در عید امسال تجربه کردیم.

هشدار رییس هواشناسی نسبت به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۹ استان/ شدت بارش ها مشابه عید است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رییس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در ۹ استان کشور گفت: شدت بارش های این سامانه تقریبا مشابه بارش هایی خواهد بود که در عید امسال تجربه کردیم.

 سحر تاج بخش ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی از عصر امروز (۵ اسفند) از سمت غرب وارد کشور می شود، اظهار کرد: حداکثر فعالیت این سامانه روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۶ و ۷ اسفند) در استان های ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، غرب اصفهان و به تدریج قم، مرکزی، تهران، البرز و شمال خوزستان خواهد بود.

وی گفت: شدت بارش های این سامانه تقریبا مشابه بارش هایی خواهد بود که در عید امسال تجربه کردیم از اینرو احتمال وقوع سیلاب در این استان ها وجود دارد.

رییس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان هواشناسی در سطح ستادی و استانی اخطاریه هایی را صادر کرده است و استان ها آمادگی کامل دارند، گفت: حتی برخی دستگاه ها در حال تخلیه برخی مناطق برای جلوگیری از حوادث احتمالی هستند.

تاج بخش با بیان اینکه در ارتفاعات استان هایی که درگیر سامانه بارشی می شوند بارش برف خواهیم داشت، تصریح کرد: با این وجود کاهش دمای محسوسی در بیشتر مناطق کشور نخواهیم داشت.

وی افزود: بارش ها در شهر تهران در حدیست که احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد. در شهر قم نیز احتمال وقوع سیلاب خواهیم داشت.

رییس سازمان هواشناسی در پایان گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون میانگین بارش ها در کل کشور حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد بیش از حد نرمال بوده است البته در نیمه غربی بارش ها نسبت به بلند مدت کاهش یافته است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha