قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۸۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای سند تحول مبنای فعالیت دستگاه های فرهنگی قم است

استان ها قمقم مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: اجرای سند راهبردی تحول اجتماعی و فرهنگی قم که درکارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان…

اجرای سند تحول مبنای فعالیت دستگاه های فرهنگی قم است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا ملک زاده روز شنبه ، بیان کرد: سند راهبردی تحول اجتماعی و فرهنگی قم و برنامه های عملیاتی شامل برنامه کنترل و کاهش آسیب طلاق و تحکیم بنیان خانواده، برنامه کنترل و کاهش آسیب حاشیه نشینی و سکونتگاه­های غیررسمی، برنامه کنترل و کاهش مفاسد اخلاقی، برنامه کنترل و کاهش خشونت و  برنامه کنترل و کاهش تصادفات و حوادث به تصویب کارگروه تخصصی اجتماعی استان رسیده است.

وی با اشاره به این که اجرای این سند باید در دستور کار دستگاه های فرهنگی و اجتماعی و سایر مجموعه های مرتبط قرار گیرد، افزود: سند تحول اجتماعی و فرهنگی استان قم مشتمل بر یک سند راهبردی ۳ ساله است و از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۰ به اجرا در می آید، در این سند تکالیف قانونی همه دستگاه های اجرایی استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی مشخص شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قم بیان داشت: همچنین محورهای همکاری با تشکل های مردم نهاد و مراکز اجتماعی و فرهنگی احصاء گردیده و اجرایی نمودن سند از طریق مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی استان و بخش غیردولتی، انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این سند با استناد به تکالیف قانونی دستگاه های اجرایی که در سند چشم انداز توسعه، قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب­ های اجتماعی و  بر اساس وظایف قانونی دستگاه های اجرایی استان، تدوین شده و الزامات بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز در آن موردتوجه قرار گرفته است.

ملک زاده گفت: رویکرد و تمرکز سند تحول اجتماعی و فرهنگی استان با تاکید بر پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای نشاط و سرمایه اجتماعی و توسعه مشارکت های مردمی است.

وی بیان کرد: درصدد هستیم تا ازیک طرف دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمت رسان  وظایف خود را به نحو احسن ارایه نموده و از سوی دیگر مشارکت مردم و گروه های اجتماعی را در روند اجرای سند فراهم گردیده و از ظرفیت بخش دولتی و غیردولتی بهره برداری نمائیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قم گفت: هرکدام از دستگاه های اجرایی استان موظف هستند برمبنای اولویت بندی وضعیت آسیب های اجتماعی مرتبط با شرح وظایف دستگاه و همچنین بامدنظرقراردادن ظرفیت ها و مزیت های نسبی استان، نسبت به طراحی و ارایه برنامه های عملیاتی ۶ ماهه و یک ساله اقدام نمایند.

وی ادامه داد: از ویژگی­های سند تحول اجتماعی و فرهنگی استان قم می توان به برخورداری از پشتوانه های قانونی و نظری برمبنای موازین دینی، انقلابی و علمی، تمرکز بر امور اجرایی و عملیاتی و  کاربردی، پیش بینی شاخص های ارزیابی، تمرکز در آسیب شناسی و بهبود مستمر عملکرد دستگاه های اجرایی اشاره نمود.

ملک زاده گفت: امیدواریم اجرایی نمودن این سند در برنامه محور شدن دستگاه های اجرایی در حوزه اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذاشته و اولویت امور اجتماعی و فرهنگی در نظام برنامه ریزی دستگاه ها ارتقاء یابد و  به تبع آن ایجاد تحول و بهبود وضعیت  اجتماعی و فرهنگی استان قم را شاهد باشیم. 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha