قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۸۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرونا در خراسان رضوی تحت کنترل است

استان ها خراسان رضویمشهد با اقدامات پیشگیرانه و تهیه تجهیزات پزشکی بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی تحت کنترل است.

کرونا در خراسان رضوی تحت کنترل است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به گفت: در حال حاضر بیمارستان های امام رضا (ع)، قائم (عج) و همچنین بیمارستان های کودکان "اکبر" و "شیخ" در مشهد برای درمان بیماران احتمالی مبتلا به کرونا به طور اختصاصی در نظر گرفته شده و به تدریج سایر بیمارستان ها نیز به این تعداد افزوده می شود.

دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: شهرداری مشهد نیز اقداماتی را برای پیشگیری از کرونا از طریق ضد عفونی اتوبوس ها و قطارشهری و اختصاص چند سوله برای امور درمانی انجام داده است.

وی ادامه داد: هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تمام سطوح اعم از پیشگیری، درمان و پشتیبانی، خرید وسایل و تجهیزات پزشکی برای کنترل بیماری کرونا آماده است.

وی مهم ترین راهکار پیشگیری از کرونا را رعایت بهداشت فردی دانست و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، ضدعفونی کردن دست ها، پرهیز از حضور در اماکن عمومی در صورت امکان، توجه ویژه به سالمندان، کودکان و بیماران از توصیه های مهم بهداشتی برای پیشگیری و مبارزه با کروناست.

رحیمی افزود: از سوی دیگر  مسافران خارجی ورودی به خراسان رضوی در پایگاه های مراقبت مرزی دوغارون در تایباد، باجگیران در قوچان، لطف آباد در درگز، سرخس و فرودگاه مشهد به طور مستمر از نظر احتمال ابتلا به بیماری های مختلف از جمله کرونا غربالگری می شوند.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.

در حال حاضر پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و مابقی این جمعیت در دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام، گناباد و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

طبق آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون چهار نفر بر اثر بیماری کرونا در کشور جان خود را از دست داده اند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha