قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادامه حملات هوایی عربستان به مناطقی در یمن

جهان آسیای غربیتهران – – منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، جنگنده – بمب افکن های عربستان دستکم ۱۲ نوبت استان صعده و جوف یمن را بمباران کردند.

ادامه حملات هوایی عربستان به مناطقی در یمن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش المسیره یمن، جنگنده های عربستان در ۹ نوبت مناطقی در استان جوف یمن را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، جنگنده – بمب افکن های عربستان همچنین در دو نوبت شهرستان «الحمزات» واقع در استان صعده را بمباران کردند.

از سوی دیگر، نیروهای یمنی با دفع عملیات نیروهای سعودی در منطقه مجازه در استان عسیر عربستان شماری از نظامیان سعودی را کشتند و خسارت سنگینی به آن ها وارد کردند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha