قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۶۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دوربین به سراغ بیماران مشکوک به کرونا در قم رفت

استان ها قمقم – ایرنا- نخستین تصاویر از بیمارستان کامکار یکی از محل های نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در قم نشان می دهد که تعدادی به دلیل مشکوک بودن به کرونا در این بیمارستان بستری…

دوربین به سراغ بیماران مشکوک به کرونا در قم رفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با فوت ۲ تن از اهالی قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، کادر درمانی این استان در آماده باش کامل قرار گرفت و ۲ بیمارستان کامکار و فرقانی برای قرنطینه آماده شده اند. بیمارستان کامکار قم به عنوان محل قرنطینه، مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا و بیمارستان فرقانی به عنوان محل قرنطینه بعدی در صورت نیاز، مشخص شده است.
با تصویب شورای تامین استان، هرگونه فیلمبرداری از داخل این بیمارستان ممنوع علام شد و این موجب شد تا با وجود گذشت بیش از ۲۴ ساعت از مثبت اعلام شدن نخستین موارد مبتلا به کرونا، هیچ گونه تصویری از داخل این بیمارستان ها منتشر نشود.
در نخستین تصویر منتشر شده از داخل بیمارستان کامکار که در کانال اطلاع رسانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی منتشر شده است، نشان از بستری شدن تعدادی بیماران شبه آنفلوآنزا در این بیمارستان می دهد.

این تصاویر همچنین نشان می دهد که بر خلاف برخی شایعات، موازین بهداشتی و حفاظتی در این بیمارستان بر اساس استانداردهای تعریف شده وزارت بهداشت، رعایت می شود. 

پزشکان و پرستاران این مرکز درمانی با آرامش و با رعایت اصول بهداشتی و پوشیدن لباس ها و ماسک های حفاظتی در حال خدمات رسانی هستند.
در یکی از سالن ها که به تصویر کشیده شده هفت بیمار و در اتاق دیگر سه بیمار مشخص است. در تصویر دیگر چرخ دستی که بیش از ۲۰ سرم آماده تزریق در آن دیده می شود، توسط یکی از عوامل بیمارستان به سمت بخش برده می شود.

در پی فوت دو بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، قرارگاه پدافند زیستی قم با حضور استاندار و معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و برنامه های مختلف برای کنترل و مراقبت های لازم صورت گرفته است.

در همین ارتباط مدارس، دانشگاه ها و مراکز حوزه های علمیه قم امروز پنجشنبه تعطیل اعلام شد همچنین در تازه ترین خبر، تمام مدارس و مراکز علمی و حوزوی قم نیز در روز شنبه تعطیل شدند.

مسوولان مختلف کشوری و استانی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش رعایت نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، از تلاش همه جانبه برای مهار و کنترل آن خبر داده اند./

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha