قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۵۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چه کسانی از ویروس کرونا می میرند؟ / مرگ مردان بیشتر از زنان / هیچ مرگی در بین کودکان زیر ۹ سال دیده نمی شود / مرگ و میر افراد ۱۰ تا ۳۹ سال فقط دو دهم درصد

طبق مطالعات انجام شده بر روی مبتلایان به ویروس کرونا، مشاهده می شود که با افزایش سن بیماران و مبتلایان به امراض دیگر، احتمال مرگ بر اثر این بیماری نیز افزایش پیدا می کند.

چه کسانی از ویروس کرونا می میرند؟ / مرگ مردان بیشتر از زنان / هیچ مرگی در بین کودکان زیر ۹ سال دیده نمی شود / مرگ و میر افراد ۱۰ تا ۳۹ سال فقط دو دهم درصد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مقامات بهداشت چین، اولین گزارش عمده خود را در خصوص ویروس کرونا که به طور رسمی COVID-۱۹ نام گذاری شده را منتشر کرده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین، مقاله ای را بر اساس ۷۲ هزار و ۳۱۴ فرد مبتلا به این ویروس در جهان و ۴۴ هزار و ۶۷۲ فرد مبتلا شده در چین، و همچنین ۱۰۲۳ مورد مرگ گزارش شده، گردآوری کرده اند که نشان می دهد نرخ مرگ و میر تا کنون ۲.۳ درصد بوده است.

در این مقاله آمده است که احتمال مرگ و میر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال، هیچ کشته ای در بین کودکان زیر ۹ سال دیده نمی شود، در حالی که میزان مرگ و میر در بین افراد سنین ۱۰ تا ۳۹ سال، ۰.۲ درصد بود.

گفتنی است که این میزان در بین افراد ۶۰ تا ۶۹ سال، به ۳.۶ درصد افزایش یافته، در حالی که در بین گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال، ۸ درصد و افراد ۸۰ سال به بالا، ۱۴.۸ درصد گزارش شده است.

شایان ذکر است که افراد مبتلا به بیماری های دیگر نیز در معرض خطر بیشتری قرار دارند و در این گزارش آمده که مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا و بیماری های مزمن تنفسی، بالاترین نرخ مرگ را داشته اند.

از طرف دیگر نیز قابل ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان با نرخ ۲.۸ درصد، بیشتر از زنان با نرخ ۱.۷ درصد بوده است.

مهسا نجاتی / اقتصادآنلاین

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha