قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۷۰۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکارچیان سه قطعه کبک در طارم دستگیر شدند

استان ها زنجانزنجان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: سه شکارچی غیرمجاز که مبادرت به شکار سه قطعه کبک کرده بودند در دام محیط بانان، گرفتار شدند.

شکارچیان سه قطعه کبک در طارم دستگیر شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامرضا عباسی، روز یکشنبه ، افزود: این سه شکارچی متخلف شامگاه جمعه /۲۵ بهمن ماه/ در ارتفاعات روستاهای لار و بادامستان، در حین شکار کبک دستگیر شدند.  

وی اظهار داشت: از این شکارچیان دستگیر شده، لاشه سه قطعه کبک، سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زن (یک قبضه سلاح دولول و ۲ قبضه از نوع تک لول) به همراه ۹ تیر فشنگ ساچمه، کشف و ضبط شد.

عباسی افزود: این سه شکارچی دستگیر شده که بومی منطقه هستند پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند.

جرایم مربوط به شکار جانوران وحشی در زنجان افزایش چشمگیری یافته است که به حتم بیشتر شدن میزان جریمه در بازدارندگی شکارچیان غیرمجاز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

میزان جریمه قوچ و میش، کل و بز و آهو ۲۵ میلیون تومان، پلنگ ۱۲۰ میلیون تومان، خرس قهوه ای ۷۵ میلیون تومان، روباه معمولی ۱۲ میلیون تومان، کبک، کبوتر چاهی و سهره طلایی ۳۰۰ هزار تومان، پرندگان شکاری از جمله بالابان، لاچین، شاهین، بحری و طرلان ۲۰۰ میلیون تومان شده است.     

جریمه تعیین شده برای جنین در رحم پستاندار ماده نیز معادل بهای پستاندار و جریمه هر عدد تخم پرندگان وحشی نیز نصف جریمه و خراب کردن آشیانه نیز یک سوم جریمه درنظر گرفته شده برای پرنده خواهد بود.  

استان زنجان از ۲۴۴ هزار و ۶۵۴ هکتار منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش و ۲۵۸ هزار و ۵۷۴ هکتار منطقه شکار ممنوع برخوردار است و در مجموع حدود ۲۲ درصد از کل وسعت این استان به عنوان منطقه حفاظت شده، پناهگاه حیات وحش و منطقه شکار ممنوع است که به صورت مستمر توسط محیط بانان کنترل و پایش می شود.

در مناطق تحت مدیریت این استان گونه های جانوری مختلف ازجمله آهو، کل و بز، قوچ و میش، خرس قهوه ای، پلنگ، سیاه گوش، گرگ، گربه وحشی، کفتار، گراز، خرگوش، روباه معمولی، کبک دری، کبوتر چاهی، فاخته، باقرقره، سهره معمولی و طلایی، کبک چیل، طرلان، دلیجه، شاه بوف و عقاب طلایی، زیست می کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha