قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۶۵۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقادات تند طلایی از شورای ائتلاف: نه به وحدت اصولگرایان امید است، نه به رأی آوردن آنها / هم پایداری ها دنبال لیستند هم منصور ارضی و بهاری ها / جامعه روحانیت خودش را از مجموعه ائتلاف کنار کشیده

مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا می گوید: براساس شواهد و قرائن امیدی به وحدت اصولگرایان نیست و حتی احتمال رأی آوردن نیروهای انقلابی هم کم است.

انتقادات تند طلایی از شورای ائتلاف: نه به وحدت اصولگرایان امید است، نه به رأی آوردن آنها / هم پایداری ها دنبال لیستند هم منصور ارضی و بهاری ها / جامعه روحانیت خودش را از مجموعه ائتلاف کنار کشیده

*نکته همین است. شما به نقش جامعه روحانیت اشاره کردید، اتفاقا در شورای ائتلاف مدام تاکید می شد که جامعه روحانیت باید نقش داوری را ایفا کند. الان زمانی است که باید جامعه روحانیت ورود پیدا کند و ...

در این رابطه نتوانستند به توافق برسند. من از نوع رفتارها تحلیل می کنم که جامعه روحانیت خودش را از مجموعه شورای ائتلاف کنار کشیده است. من آنچه که رصد می کنم را می گویم، وقتی به چند ماه گذشته نگاه می کنم هیچ سخن و حرفی از جامعه روحانیت شنیده نمی شود. پیشنهاد این بود که جامعه روجانیت نقش داوری را ایفاء کند، اما گویا بر سر این مسئله هم به جمع بندی نرسیدند و جامعه روحانیت مبارز در اعتراض به نحوه برخورد دوستان شورای ائتلاف، کنار کشید.

*بله! مثلا آقای مصباحی مقدم گفته بودند که اگر جبهه پیشرفت و عدالت از من درخواست کنند، من به آن لیست می روم. چون حتی به آقای مصباحی مقدم که جز چهره های اقتصاددان هستند، بهایی داده نشده است.

علی رغم همین وضعی که هست، این لیست هایی که تا الان داده شده است، تایید نشده اند و من تا آنجایی که خبر دارم این لیست ها گمانه زنی هایی است که افراد و گروه ها انجام می دهند، در حالی که شورای ائتلاف و آقای قالیباف تکذیب کرده اند.

اعتراضات به لیست فقط از جانب قالیباف نبود/شورای ائتلاف عقب نشینی کرد

*لیست شورای ائتلاف رسما منتشر شد، اما بعد از این حاشیه ها، لیست را برداشتند.

پس از اعتراضی که صورت گرفت، آنها متوجه یک موج اعتراض - نه فقط اعتراض آقای قالیباف - شدند. موجی از اعتراض در بدنه نیروهای انقلابی در جامعه به وجود آمد که این لیست ضعیفی است و نمی تواند پاسخگوی انتظارات نیروهای انقلاب باشد، در نتیجه شورای ائتلاف عقب نشینی کرد و گفت که این لیست نهایی ما نیست. من شنیدم که دیروز قرار بر این بود که بنشیند و اصلاحاتی انجام دهند و لیست جدید را متتشر کنند، هر چند به نظر من زمانی این کار انجام می شود که چند دستگی به وجود آمده است. ای کاش جبهه پایداری و سایر افراد که صدور لیست جداگانه را اعلام کرده اند، دست به این کار نزنند چرا که در صورت وقوع چنین اتفاقی، امید به رای آوردن نیروهای انقلاب در مجلس کم می شود.

جای امیدواری برای وحدت اصولگرایان نیست

*آقای قالیباف در واکنش به مصاحبه آقای آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری توئیتی کرده اند وگفته اند که مصاحبه خیلی خوبی بوده است و ما هم لیست را نگه داشته ایم تا اتفاقات خوبی رخ بدهد. شما فکر می کنید که اتفاقات خوبی بیفتد یا اینکه احتمالا این اتفاق خوب مربوط به ائتلاف آقای قالیباف و جبهه پایداری باشد؟

من آرزو دارم که این اتفاق رقم بخورد، اما براساس شواهد و قرائن باید بگوییم که چندان جای امیدواری وجود ندارد. اگر چه این خواسته و آرزوی ما است و به عنوان یک شهروند و کنشگر اجتماعی دست همه اصولگرایان را می بوسم، اما باید عرض کنم که بزرگان جریان اصولگرا! رهبران جریان اصولگرا! مدعیان اصولگرایی که برای انقلاب دغدغه دارید! امروز انتظار مردم از شما آن است که به یک لیست واحد در کشور و تهران دست پیدا کنید تا بتوانید یک مجلس کارآمد و انقلابی را تشکیل دهید، مردم از این وضعیت راضی نیستند.

از بزرگان اصولگرا انتظار یک لیست واحد می رود نه چند دستگی

این را به عنوان یک شهروندی که با مردم جامعه در ارتباط است بیان می کنم. همین امروز با چندین گروه نیروهای حزب اللهی در محلات و استان های مختلف در تماس بودم، همه از این وضعیت ناراحت هستند و همه یک حرف مشترک را می گویند، اینکه انتظار ما این بود که بزرگان اصولگرا در کشور بعد از این همه حرف و حدیث و جلساتی که در یک سال گذشته انجام شد، لیست یکپارچه ای را منتشر می کردند. وقتی در تهران شاهد این چنددستگی در نیروهای انقلاب و اصولگرا هستیم، چطور باید انتظار داشت که در استان های دیگر وحدت وجود داشته باشد.

*اگر این تشت در شورای ائتلاف ادامه پیدا کند، احتمال می دهید که آقای قالیباف و جبهه پایداری با هم به ائتلاف برسند؟

اطلاع ندارم این را باید از خودشان بپرسید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha