قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۶۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به نمایش درآمدن ۱۴ فیلم فجر در استان گیلان

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد گیلان با اشاره به تعداد فیلم های به نمایش درآمده از جشنواره فجر در استان گیلان گفت: با توجه به استقبال مردم گیلان در سال های گذشته امسال ۱۴ فیلم از جشنواره فجر را در این استان به نمایش درآمد که نسبت به استان های تعدادش بیشتر بوده است.

به نمایش درآمدن ۱۴ فیلم فجر در استان گیلان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید امیر مصباح امروز در رشت، با بیان اینکه مردم گیلان همواره در فرهنگ و هنر سابقه بسیار دیرینه ای دارند، اظهار کرد: استان همواره دارای اساتید بسیاری در حوزه سینما و هنرهای مختلف بوده و در سال های گذشته بسیاری از مردم گیلان در ایام فیلم فجر برای دیدن فیلم های ارائه شده به تهران می رفتند.

وی با اشاره به تعداد فیلم های به نمایش درآمده از جشنواره فجر در استان گیلان گفت: با توجه به استقبال مردم گیلان در سال های گذشته امسال ۱۴ فیلم از جشنواره فجر را در این استان به نمایش درآمد که نسبت به استان های تعدادش بیشتر بوده است.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد گیلان با اذعان به اینکه استقبال مردم گیلان از فیلم های جشنواره فجر بسیار خوب بوده است، تصریح کرد: فیلم هایی که در کشور با استقبال روبه رو شده بود در گیلان با موردتوجه و استقبال مردم قرارگرفته و تاکنون ۱۲ هزار بلیط فروش رفته است هرچند باید آمار دقیق آن را فردا اعلام کرد.

مصباح با تأکید بر بررسی جلسات نقد و بررسی فیلم های دهه فجر در استان گیلان افزود: هرروزه و پس از آخرین اکران فیلم در رشت جلسه نقد و بررسی فیلم ها با حضور اساتید برجسته سینمایی در گیلان برگزار شد که برای هنر دستان بسیار مثمر ثمر بود.

وی با اشاره به هدف از برگزاری جشنواره سیمرغ در استان گیلان بیان کرد: هرروز صبح فیلم های کودک و نوجوان به صورت رایگان برای دانش آموزان و کودکان به نمایش درمی آمد تا کسانی که از توان مالی بالایی برخوردار نیستند فیلم های مناسب خود را ببینند.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد گیلان یکی از نقاط ضعف نمایش فیلم های دهه فجر در گیلان را عدم تمرکز در دیگر شهرهای استان دانست و گفت: باید تلاش شود تا با هماهنگی های انجام شده در سال های آینده بتوانیم فیلم های دهه فجر را علاوه بر رشت در دیگر سینماهای استان ازجمله لاهیجان برگزار کنیم تا استقبال مردم بیشتر شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha