قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یادداشت های اعتمادالسلطنه، جمعه ۱۱ بهمن ۱۲۷۴: یقین نایب السلطنه آرزوی تاج به سر گذاشتن را دارد

 نایب السلطنه از قراری که بعضی مطاربه زنانه که دیشب آن جا بودند و به حضرات نقل کرده بودند، رسمی دارند شب ها که مجلس عیشی فراهم می شود تمام اجزای شان و جمعی از مطاربه زنانه شهر در خدمت شان حاضر می شوند... یقین آرزوی تاج به سر گذاشتن را دارد.

یادداشت های اعتمادالسلطنه، جمعه ۱۱ بهمن ۱۲۷۴:  یقین نایب السلطنه آرزوی تاج به سر گذاشتن را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پس از انتشار خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، «انتخاب» قصد دارد این بار بخش های گزیده ای از خاطرات دیگر شخصیت های مهم و تاثیرگذار کشور را روزانه، مرور و منتشر کند

در خاطرات اعتماد السلطنه آمده است:

احتساب الملک در سرآسیاب، حوالی قصر، مرا به ناهار دعوت کرده است. از غریبه جز منوچهرمیرزا کس دیگر نبود. باقی ادیب الملک و سایرین بودند. ناهار مفصلی فرنگی بسیار پاکیزه ای به ما داد. هوا این قدر سرد بود امروز که ظهری در سایه میزان الحراره یازده درجه زیر صفر بود. من کمتر چنین سرما دیده بودم. معهذا خوش گذشت. میرزا آقای سنتورزن و کشور آوزه خوان هم آن جا بودند... عصر مراجعت به خانه شد. تفصیلی آن جا شنیدم که می نگارم: اولا حضرت والا نایب السلطنه [کامران میرزا پسر ناصرالدین شاه] از قراری که بعضی مطاربه زنانه که دیشب آن جا بودند و به حضرات نقل کرده بودند، رسمی دارند شب ها که مجلس عیشی فراهم می شود تمام اجزای شان و جمعی از مطاربه زنانه شهر در خدمت شان حاضر می شوند. آقا بالاخان سردار افخم هم حاضر است. حضرت والا جیقه۱ بسیار بزرگی باروطبل (؟) به سر می زنند و در روی صندلی جلوس می فرمایند و شاهانه شرب می کنند. یقین آرزوی تاج به سر گذاشتن را دارد. من این حرف را دروغ می دانم.

پی نوشت:

جیقه: جیغه، جقه، جغه (فرهنگ معین)

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha