قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای ژنرال آمریکایی: فعالیت ایران در افغانستان افزایش یافته که این مسأله تهدیدی علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف ایجاد می کند

ژنرال «فرانک مک کنزی» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) در اظهاراتی واهی و بدون سند مدعی شد که فعالیت و تهدید ایران در افغانستان افزایش یافته است.

ادعای ژنرال آمریکایی: فعالیت ایران در افغانستان افزایش یافته که این مسأله تهدیدی علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف ایجاد می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روز جمعه آسوشیتدپرس، این فرمانده ارشد آمریکایی ادعا کرد که فعالیت ایران در افغانستان افزایش یافته که این مسأله تهدیدی علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف ایجاد می کند.
مک کنزی که هفته جاری در سفری از پیش اعلام نشده به افغانستان رفت، ادعا کرده که وی شاهد «روند نگران کننده» افزایش مداخله ایران در این کشور است.
این فرمانده آمریکایی مدعی شد: ایران همیشه در افغانستان سرک کشیده است اما آنها شاید فرصتی را فراهم می بینند تا از طریق گروه های نیابتی خود در آنجا به دنبال ما و نیروهای ائتلاف باشند. بنابر این ما در این باره بسیار نگران هستیم.
مک کنزی که روز جمعه پس از سفری سه روزه افغانستان را ترک گفت، اظهار کرد که نیروهای ائتلاف در حال همکاری با دولت افغانستان برای رصد اوضاع و جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی هستند.
این فرمانده آمریکایی همچنین در مورد مذاکره با طالبان گفت: نیروهای ائتلاف، طالبان را تحت فشار قرار داده اند تا به میز مذاکره بر سر صلح بیایند. اگر آنها بر سر این میز نیایند همچنان بشدت هدف قرار می گیرند.
آمریکا و نیروهای ناتو که در سال ۲۰۰۱ به بهانه برقراری امنیت و شکست گروه های تروریستی به افغانستان لشکرکشی کردند، هم اکنون پس از ۱۹ سال نه تنها در برقراری امنیت در افغانستان با شکست مواجه شده اند، بلکه نتیجه حضور طولانی مدت نیروهای آنان کشته شدن بیشتر غیرنظامیان افغان بوده است.
در چنین شرایطی، آمریکا به مذاکره با طالبان روی آورده است. هرچند دو طرف بارها از نزدیک شدن به توافق خبر داده اند اما گفت وگوهای آنها به نتیجه قطعی نرسیده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha