قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتش یمن: ائتلاف سعودی برای تصرف صنعاء از ماه ها پیش آماده بود/ 1500 نفر کشته شدند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشست خبری به تشریح جزئیات عملیات اخیر موسوم به عملیات البنیان المرصوص پرداخت و گفت که در این عملیات، 2500 کیلومتر مربع آزاد و 1500 نفر از متجاوزان کشته و 1800 تن دیگر زخمی شده اند.

ارتش یمن: ائتلاف سعودی برای تصرف صنعاء از ماه ها پیش آماده بود/ 1500 نفر کشته شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشست خبری به تشریح عملیات البنیان المرصوص پرداخت و گفت که ائتلاف سعودی برای اینکه از کوتاه ترین راه ممکن به صنعاء پایتخت یمن برسد، از ماه ها پیش خود را برای این حمله آماده کرده بود.

او گفت که منطقه «نِهم» در شرق استان صنعاء طی هفته های گذشته شاهد تشدید حملات از سوی متجاوزان بود، حملاتی که نیروهای یمن را مجبور کردند که با جدیت با این حملات به مقابله بپردازند.

سرتیپ سریع گفت: «بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده بودیم، دشمن از ماه ها پیش با هدف رسیدن به نزدیک ترین منطقه در صنعاء خود را آماده کرده بود».

او گفت که ائتلاف سعودی برای اینکه در این حمله موفق شود، ۱۷ لشکر و تعدادی گردان به همراه تجهیزات نظامی مختلفی به منطقه گسیل کرده بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی همچنین برای اینکه نیروهایش بر روی زمین پیشروی کنند، اقدام به پوشش هوایی آن ها کرد ولی از ترس موشک های پدافند یمن مجبور شد جنگند ه های خود را در ارتفاع بالاتر نگه دارد. او گفت که جنگنده های سعودی ۲۵۰ سورت پرواز برای بمباران نیروهای یمنی داشته است.

سریع گفت که پدافند هوایی «فاطر یک» نقش مهمی در شوک وارد کردن به جنگنده های ائتلاف سعودی داشت و مانع از ادامه حملات آن ها شد. یحیی سریع گفت که پدافند موشکی یمن، در ۲۵ عملیات موفق بوده است.

سرتیپ سریع گفت که در عملیات بنیان مرصوص یگان های موشکی و پهپادی یمن، تعدادی از فرودگاه های عربستان سعودی را که برای اهداف نظامی از آن ها استفاده می شد، هدف قرار دهند. فرودگاه های نجران و جیزان و پایگاه هوایی خمیس مشیط از جمله این اهداف بود که با چند موشک بالستیک هدف قرار گرفت.

او گفت: «تداوم حملات هوایی دشمن علیه نیروهای ما، باعث شد که یک هدف اقتصادی متعلق به شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو) را به همراه دو هدف حساس در عمق خاک سعودی هدف قرار دهیم».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که یگان پهپادی و موشکی ارتش یمن در داخل و خارج این کشور به ترتیب، ۴۱ و ۲۱ عملیات علیه اهداف ائتلاف سعودی انجام داد.

سرتیپ سریع گفت از نتایج پاتک ارتش یمن علیه ائتلاف سعودی، این بود که شمار زیادی از نظامیان «مزدور» از صحنه نبرد پا به فرار گذاشتند و امنیت منطقه نهم به صورت کامل تأمین شود. به گفته وی در چند روز از عملیات ارتش و کمیته های یمن، ۸۰۰ کیلومتر مربع از در استان الجوف آزاد و پاکسازی شد.

وی ادامه داد: «مساحت مناطقی که در استان های مأرب و الجوف به اضافه نهم آزاد کردیم، ۲۵۰۰ کلیومتر مربع است». او گفت که بیش از ۳۵۰۰ نفر از نیروهای متجاوز کشته، زخمی و یا اسیر شده اند.

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن در عملیات بنیان مرصوص، ۱۵۰۰ نفر از متجاوزان کشته شده اند که جسد بسیاری از آن ها همچنان در مناطق عملیاتی قرار دارند. به گفته وی ۱۸۰۰ نفر نیز زخمی شده اند.

سرتیپ یحیی سریع گفت که به دلیل شمار زیاد تلفات و زخمی های متجاوزان، فرماندهان یمنی، کمیته های انسانی و تفحصی برای جمع آوری اجساد و رسیدگی به زخمی ها تشکیل داده اند.

او گفت در این عملیات بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دستگاه و نفربر از ائتلاف عربستان سعودی و امارات به غنیمت گرفته شده است.

 

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha