قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی انجام شد

بررسی برنامه درسی رشته جامعه شناسی انقلاب

برنامه درسی رشته جامعه شناسی انقلاب، در جلسه شورای تحول علوم انسانی به ریاست دکتر حداد عادل بررسی شد.

بررسی برنامه درسی رشته جامعه شناسی انقلاب

دکتر حداد عادل دبیر شورای تحول و ارتقاءعلوم انسانی در جلسه 176 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: جوشش میلیونی آحاد ملت ایران در مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی و همراهانش بارزترین حادثه کشور در ایام اخیر بود که این حضور دارای پیام های فراوانی است.

پس از سخنان دکتر حداد عادل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گزارشی از کتاب های منتشر شده در این پژوهشگاه ارائه کرد.

در ادامه جلسه موضوع بررسی سرفصل درسی و برنامه آموزشی رشته "جامعه شناسی انقلاب" در مقطع دکترا در دستور کار قرار گرفت و دکتر عرفان منش دبیر کارگروه تخصصی جامعه شناسی گزارشی در این زمینه ارائه کرد.

پس از ارائه این گزارش، دکتر محمد علی حاضری طی سخنانی گفت: کسی که می خواهد در زمینه جامعه شناسی انقلاب اسلامی در مقطع دکتر ادامه تحصیل بدهد باید مبانی جامعه شناسی سایر انقلاب ها را هم بداند.

وی افزود: در این رشته یکی از موضوعات اصلی نقش اسلام در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی است.

پس از سخنان دکتر حاضری، اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند که اهم آن به شرح ذیل است: لزوم شناخت کلی مفهوم انقلاب، بررسی انقلاب اسلامی از دو جنبه سیاسی و اجتماعی، در نظر گرفته شدن دروس تخصصی در مقطع دکترا و توجه به نظرات مختلف طرح شده در زمینه اصل رشته جامعه شناسی.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از ارائه نظرات و پیشنهادهای اعضا، ادامه بررسی این برنامه درسی به جلسه آینده موکول شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha