قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقام کویتی: صلح در منطقه به تحقق خواست فلسطینی ها بستگی دارد

رییس مجلس کویت در واکنش به طرح موسوم به «معامله قرن»، موفقیت هرگونه راه حل و تحقق صلح در منطقه را منوط به برآورده شدن خواست مشروع فلسطینی ها دانست.

مقام کویتی: صلح در منطقه به تحقق خواست فلسطینی ها بستگی دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رییس مجلس کویت در واکنش به طرح موسوم به «معامله قرن»، موفقیت هرگونه راه حل و تحقق صلح در منطقه را منوط به برآورده شدن خواست مشروع فلسطینی ها دانست.

به گزارش خبرگزاری کویت، مرزوق الغانم در بیانیه ای مطبوعاتی افزود که طرح موسوم به معامله قرن و پیشبرد صلح در خاورمیانه تا زمانی که بر راه حل نابرابر مبتنی باشد و خواست های مشروع ملت فلسطین مندرج در قطعنامه های سازمان ملل را برآورده نسازد، موفق نخواهد بود.

وی لازمه هرگونه تلاش بین المللی یا منطقه ای برای صلح را، دستیابی به صلحی واقعی، عادلانه و منصفانه دانست.

الغانم گفت که سنگ بنای هرگونه سخن از صلح در خاورمیانه باید در وهله نخست مبتنی بر حقوق کامل فلسطینی ها، پایان دادن به اشغالگری باشد و هر چیزی غیر از این، سخنی بیهوده و هدر دادن وقت است.

رییس مجلس کویت تاکید کرد که هیچ راه حلی بدون ایجاد یک کشور فلسطینی آزاد و دارای حاکمیت کامل و نیز برآوردن خواسته های ملت فلسطین و حاکمیت بر مرزها، قدس،منابع آب، رعایت حقوق آوارگان و نابودی تمامی شهرک های صهیونیست نشین ساخته شده از سال ۱۹۶۷، غیر قابل قبول است.

«دونالد ترامپ» روز سه شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد.

وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می ماند.

طرح معامله قرن خواستار چشم پوشی پناهندگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی به ویژه لبنان از حق بازگشت به سرزمین خود است؛ طرحی که بر خلاف مفاد قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است .

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

به دنبال انتشار معامله قرن بسیاری از شخصیت ها، مقام های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان معامله قرن را محکوم کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha