قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۷۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روسیه تحریم های آمریکا علیه ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به راه اندازی کانال مبادلات انسان دوستانه سوئیس با ایران واکنش نشان داد.

روسیه تحریم های آمریکا علیه ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در واکنش به راه اندازی و اجرایی شدن «کانال مبادلات انسان دوستانه با ایران» در حساب کاربری خود در توئیتر از تحریم های ضدایرانی آمریکا به شدت انتقاد کرد.

اولیانوف اجرایی شدن این کانال را «یک خبر خوب» توصیف کرده و گفته است: این یک خبر خوب است اما فقط به این موضوع بیاندیشید. ما داریم تامین مواد دارویی و غذایی به افراد نیازمند در ایران را جشن می گیریم و تحقق این کار به یک ساز و کار ویژه مالی نیاز داشت. حتی در قرون وسطی هم این اقلام به صورتی عادی تامین می شدند.

روز گذشته سفارت سوئیس در ایران اعلام کرد که در روز هفتم بهمن ماه، یک پرداخت اولیه برای محموله ای از دارو به مقصد ایران، مورد تأئید قرارگرفته است.

بر اساس گزارش سفارت سوئیس در ایران، از زمانی که آمریکا در اردیبهشت ۱۳۹۷، از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تحریم های یک جانبه خود را از سر گرفت، تامین کالای انسان دوستانه به مقصد ایران از سوی صادرکنندگان سوئیسی به طور روزافزون دشوار شده است. هرچند که چنین محموله هایی اساساً مشمول تحریم های ایالات متحده آمریکا نمی شوند اما به دلیل مخاطرات حقوق مرتبط با تحریم های آمریکا موسسات مالی به ندرت مایل هستند که پرداخت های مرتبط با ایران را انجام دهند. معدود کانال های باقی مانده ی پرداخت هم گران و هم پیچیده اند، چندان نیز قابل اعتماد نیستند و همین موضوع تامین نیازهای انسان دوستانه برای ایران را با مشکل روبرو کرده بود.

متعاقب خروج آمریکا از برجام و نقض آن، مقرر بود کشورهای اروپایی کانال تجاری برای همه گونه تجارت با ایران راه اندازی کنند که بعدها به مبادلات بشردوستانه تقلیل یافت که همین نیز عملیاتی نشد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha