قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن کمک های بشردوستانه به سوریه

نماینده دائم چین در شورای امنیت خواستار پرهیز از سیاسی کردن کمک های بشر دوستانه کشورهای غربی به سوریه شد.

انتقاد چین از غرب بدلیل سیاسی کردن کمک های بشردوستانه به سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از وبگاه نمایندگی دائمی چین در شورای امنیت سازمان ملل، «ژانگ جون»، نماینده چین در شورای امنیت سازمان ملل در جریان نشست این شورا درباره موضوع کمک های انسان دوستانه به سوریه، خواستار پرهیزی از سیاسی کاری این کمک ها به سوریه شد.

«جون» در این نشست اظهار داشت: ایالات متحده و بریتانیا از این نشست برای انتقاد از رای مخالف چین نسبت به پیش نویس قطعنامه قبلی در ارتباط با مکانیسم کمک های بشردوستانه به سوریه استفاده می کنند، اما همه طرف های مرتبط با این کمک ها لازم است تا مواضع مسئولانه و سازنده خود را درباره سوریه نشان دهند. بحران انسانی فعلی در سوریه یک تراژدی برای مردم این کشور و جامعه بین المللی است و چین اتهامات بریتانیا و آمریکا را رد می کند.

سفیر چین در این نشست همچنین خواستار مسئولیت پذیری آمریکا و انگلیس در ارتباط با سوریه شد و تاکید کرد که کشورش برخلاف دیگران به دنبال تغییر رژیم در سوریه نیست و هیچ بخش از سرزمین و یا ثروت سوریه را اشغال نکرده است.

به گفته «ژانگ جون» آمریکا و انگلیس باید در قبال سوریه از سیاسی کردن کمک های انسان دوستانه پرهیز کنند و به صورت واقعی برای بهبود اوضاع در سوریه تلاش کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha