قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

برای مقابله با کرونا آماده ایم/ راه اندازی بخش ویژه بیماران کرونا در بیمارستان امام رضا(ع)

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش کامل مرزها و مراکز بهداشتی و درمانی استان برای مقابله با کرونا خبر داد و افزود: بخش ویژه نگهداری این بیماران در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه راه اندازی شده است.

برای مقابله با کرونا آماده ایم/ راه اندازی بخش ویژه بیماران کرونا در بیمارستان امام رضا(ع)

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمودرضا مرادی ، گفت: چند هفته ای است که ویروس جدید کرونا از کشور چین سردرآورده و حالا بیش از 15 کشور جهان را درگیر کرده است.

وی افزود: روز به روز بر آمار مبتلایان این بیماری افزوده شده و کشورهای بیشتری درگیر آن می شوند وآنطور که خبرهای واصله نشان می دهد مواردی از این ویروس در کشور ترکیه و نیز در اقلیم کردستان کشور عراق گزارش شده و همین امر نگرانی ما برای ورود احتمالی این ویروس به کشور را بیشتر کرده است.

آماده باش کامل مرزها و مراکز بهداشتی و درمانی استان

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از ویروس کرونا در کشور گزارش نشده، گفت: از ۱۰ روز پیش تقریبا سیستم بهداشتی و درمانی استان به حالت آماده باش درآمده بود و هم اکنون تمام مراکز بهداشتی و درمانی استان به حالت آماده باش درآمده اند.

مرادی از تشدید نظارت های بهداشتی در مرزهای استان خبر داد وافزود: باتوجه به تردد مسافران به کشور عراق و بویژه اقلیم کردستان در حال حاضر در تمامی مرزهای استان مراقبت های بهداشتی تشدید شده و تمام مسافران تحت بررسی قرار می گیرند.

وی افزود: علاوه بر مرزهای زمینی، تمام مسافران پروازهای فرودگاه نیز از روزهای پیش تحت مراقبت و بررسی قرار داشتند تا مبادا موردی از این بیماری وارد کشور و استان شود.

این مسئول یادآور شد: با این مراقبت ها می توان تا حد زیادی از ورود احتمالی این ویروس جلوگیری کرد، اما نگرانی در خصوص بیمارانی است که علائم نداشته، ولی ناقل این بیماری هستند.

وی افزود: دوره کمون این بیماری از زمان ورود ویروس به بدن حدود سه تا هفت روز است و این امکان هست که فردی در این مدت بی علامت بوده، اما ناقل ویروس باشد.

راه اندازی بخش ویژه بیماران "کرونا" در بیمارستان امام رضا(ع)

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه از راه اندازی بخش ویژه این بیماران در بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد وافزود: در راستای آماده باش هرچه بیشتر و بهتر برای مقابله با این ویروس، بخش تخصصی این بیماران در بیمارستان امام رضا(ع) راه اندازی شده است.

وی افزود: تمام ایزوله های تنفسی آماده شده و در صورت لزوم در سایر بیمارستان ها نیز آماده راه اندازی بخش ویژه نگهداری این بیماران هستیم.

"کرونا" کُشندگی بالایی ندارد/ 90 درصد مبتلایان بهبود می یابند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص این ویروس جدید و ویژگی های آن گفت: خانواده کرونا ویروس ها طیف گسترده ای از ویروس ها را شامل می شوند و از ویروس سرماخوردگی ساده گرفته تا ویروس "سارس" همه جزو این خانواده هستند.

وی افزود: ویروس جدید هم از این خانواده است که با توجه به جدید بودن آن هنوز اسمی برای آن انتخاب نشده و این ویروس در حقیقت مثل ویروس "سارس" است که تنها کمی دچار تغییرات ژنتیکی شده است.

وی افزود: آنچه در خصوص ویروس جدید اهمیت داشته و قابل توجه است بحث قدرت سرایت و انتقال بالای آن است، طوری که ظرف مدت کوتاهی توانسته و بیش از 15 کشور دنیا را درگیر کند.

مرادی تصریح کرد: مسئله دیگر در خصوص این بیماری این است که این بیماری مختص بزرگسالان است و آنطور که مشخص است کمتر کودکی به آن مبتلا می شود و خطرات این بیماری عمدتا متوجه سالمندان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص صحبت های مطرح شده درباره کُشندگی بالای این ویروس گفت: به هیچ عنوان کشندگی بالای این ویروس صحت ندارد و در 80 درصد موارد مبتلایان به این ویروس با گذشته چند روز بهبود می یابند و 20 درصد مابقی هم که کار درمان آنها دشوار است عملا برای 10 درصد آنها که جزو گروه های پر خطر این بیماری باشند می تواند کُشنده باشد.

وی افزود: این ویروس عمدتا برای افراد مسن و افرادی که سابقه بیماری زمینه ای دارند خطرناک است و برای افراد سالم و جوان چندان خطری ندارد و با چند روز مراقبت و درمان های حمایتی بهبود می یابند.

"کرونا" قابلیت انتقال حیوان به انسان هم دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در تشریح راه های انتقال این بیماری گفت: این بیماری علاوه بر انسان به انسان از طریق حیوان به انسان هم امکان انتقال دارد.

وی افزود: در حال حاضر عمده راه انتقال این ویروس از انسان به انسان و از طریق قطرات تنفسی است، بنابراین توصیه می شود افراد برای پیشگیری از این بیماری از دست دادن، روبوسی و در آغوش گرفتن افرادی با علائم سرماخوردگی خودداری کنند.

مرادی تصریح کرد: همچنین توصیه می شود افراد گوشت و مرغی که به خانه می آورند را به خوبی با آب شسته و تمیز کنند و تمام وسایل خُرد کردن گوشت، مانند چاقو و تخته گوشت را نیز تمیز و ضدعفونی کنند.

"کرونا" برای سالمندان و افرادی که سابقه بیماری زمینه ای دارند خطرناک است

رییس دانشگاه علو پزشکی کرمانشاه همچنین جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری از سالمندان و بویژه افراد دارای بیماری زمینه ای خواست حتی المقدور از تردد در اماکن پرازدحام خودداری کنند.

وی افزود: همچنین به همه افراد توصیه می شود بعد از ورود به منزل حتما دست ها را با آب و صابون تمیز بشویند.

مرادی با بیان اینکه علائم این بیماری شبیه آنفلوآنزا و سرماخوردگی است، گفت: هرکس علائم سرماخوردگی دارد لزوما به منزله ابتلا به کرونا نیست و تنها از کسانی که سابقه مسافرت خارجی در روزهای اخیر را داشته و یا با مسافران خارجی در ارتباط بودند و علائم سرماخوردگی را دارند می خواهیم هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی افزود: همچین مراجعه به مراکز درمانی برای گروه های پرخطر شامل سالمندان و بیمارانی مانند بیماران قلبی و عروقی و ... که علائم سرماخوردگی دارند، ضروری و الزامی است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha