قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماکرون در احتمال موفقیت «معامله قرن» ابراز تردید کرد

رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در احتمال موفقیت طرح سازش دولت آمریکا، موسوم به معامله قرن ابراز تردید کرد.

ماکرون در احتمال موفقیت «معامله قرن» ابراز تردید کرد

:«امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه امروز پنجشنبه در احتمال موفقیت طرح سازش تحمیلی دولت آمریکا موسوم به «معامله قرن» ابراز تردید کرد.

ماکرون در پاسخ به سوال روزنامه فیگارو در خصوص این طرح گفت: «من به طرح دو دولتی اعتقاد دارم.» ماکرون در این خصوص توضیحات بیشتر ارائه نکرد.

به نوشته رویترز، ماکرون گفت که خودش طرحی در این خصوص ارائه نخواهد کرد، اما عنوانکرد که طرح دونالد ترامپ ممکن است از ریل خارج شود.

رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به سوالی درباره معامله قرن گفت: «برای برقراری صلح، لازم است دو طرف رضایت داشته باشند. با رضایت یک طرف نمی توان به آن نقطه رسید.»

معامله قرن، طرحی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشتم بهمن ماه جاری در کنار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی این طرح را علنی کرد.

ترامپ در این طرح، مدعی شد که قدس متعلق به رژیم صهیونیستی خواهد بود و مردم فلسطین نیز باید شهرکی به نام «ابودیس» را که در شرق قدس قرار دارد، به عنوان پایتخت خود انتخاب کنند.

در همین ارتباط، «عودید گرانوت» کارشناس مسائل عربی تأکید کرد که دولت آمریکا تلاش بسیاری کرده تا نظام های حاکم عربی را قانع کند که معامله قرن را بپذیرند و به آن اعتراض نکنند و «محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی مأمور شده است تا «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را مجبور کند که این معامله را بپذیرد/

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha