قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک مسئول خبر داد:

اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب/پیش بینی وجود100ماهی در سد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از اخذ موافقت برای برداشت پنج تن ماهی طی یک دوره از سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان به منظور افزایش کیفیت آب خبر داد.

اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب/پیش بینی وجود100ماهی در سد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید عقیل مرتضوی ، با اشاره به اینکه این شرکت حدود یک سالی بود که به دنبال اخذ موافقت و مجوز برای صید ماهی از این سد بوده است، گفت: طی چند روز گذشته جلسه ای با حضور تعدادی از مسئولان استانی و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست برگزار و در این جلسه موافقت ها برای انجام این کار اخذ شد.

وی افزود: هنوز تاریخ صید ماهی مشخص نشده است و مجوزهای لازم برای انجام این کار نیز باید از سوی اداره کل محیط زیست استان صادر شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه در کشور سدها بعد از ساخت به خصوص آن هایی که ماهیت تامین آب شرب دارند، یک سری مطالعات بر روی کیفیت آب انجام می شود، ادامه داد: کیفیت آب در سد شیرین دره بالا است اما آب گوارایی نیست و بنا به گفته تعدادی از شهروندان بوی ماهی می دهد.

وی تصریح کرد: در نتیجه این شرکت انجام چندین پروژه همچون اجرای طرح های آبخیزداری، برداشت رسوب از مخزن سد را در دستور کار خود قرار داده و علاوه بر آن به دنبال اجرای کاهش تراکم آبزیان در سد بوده که موافقت آن را نیز برای اجرا اخذ کرده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود که بیش از 10 تن ماهی در مخزن سد شیرین دره وجود داشته باشد که در دوره اول مجوز برای برداشت پنج تن صادر می شود و برای برداشت در مراحل بعدی، باید مطالعات لازم صورت گیرد.

به گفته وی ماهی های خیلی بزرگ از این سد برداشت خواهد شد.

انتهای پیام    

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha