قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد

افزایش ۲۵ درصدی کمک هزینه آموزشی دستیاران/ اختیارات قانونی برای کاهش ساعات کشیک نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش ۲۵ درصدی کمک هزینه آموزشی دانشجویان دستیاری و کارورز در این دانشگاه خبر داد و گفت: ما اختیارات قانونی برای کاهش ساعات کشیک این دانشجویان را نداریم اما سعی می کنیم رفاه آنها بیشتر شود.

افزایش ۲۵ درصدی کمک هزینه آموزشی دستیاران/ اختیارات قانونی برای کاهش ساعات کشیک نداریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر جلیل کوهپایه زاده ، به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهت ساماندهی شیفت های طولانی دانشجویان رزیدنت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدودا ۹۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایران تحصیل می کنند که تقریبا نیمی از این افراد دانشجویان پزشکی هستند و مابقی در رشته های غیر پزشکی تحصیل می کند اما دانشجویان صرفا پزشکی در مقاطع مختلف پزشکی عمومی، تخصص  و دستیاری طبق مقرراتی که دانشگاه دارد موظف به گذراندن شیفت هایی در بیمارستان ها هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: طی چند سال گذشته یعنی بعد از جدایی دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران ما با کمبود کارورز مواجه شدیم حتی این موضوع به اندازه مشکل ساز شده بود که در این زمینه از دانشگاه های دیگر نیز کمک می گرفتیم. اما در حال حاضر این کمبود رفع شده بنابراین دانشجویان به شیفت های اضافی در بیمارستان ها موظف نیستند  و شیفت دانشجویان رزیدنت کاملا براساس مقررات اعلامی از سوی وزارت بهداشت اجرایی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: با توجه به این که تعداد دانشجویان رزیدنت ودستیاری کاملا برحسب ظرفیت این دانشگاه است بنابراین برنامه ای برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان نداریم و فضای آموزشی ما بیشتر از وضعیت فعلی، گنجایش ورود دستیار یا رزیدنت و یا کارورز را ندارد و آموزش های ما براساس قواعد و مقررات اعلامی وزارت بهداشت است.

کوهپایه زاده تاکید کرد:  واقعیت این است که در مراکز بیمارستانی ما حجم بالای مراجعات به ویژه بیماران شهرستانی موجب خواهد شد که گاهی اوقات یک بیمار به اندازه چند بیمار حجم کاری داشته باشد. به همین جهت رزیدنت های ما متحمل کارهای سنگین تری هستند.

وی تصریح کرد: کاهش ساعات کشیک دانشجویان رزیدنت و یا کارورز نیازمند اختیارات قانونی است. ما نمی توانیم به صورت جداگانه در این زمینه تصمیم گیری کنیم اما سعی ما این است حقوق،کارانه، مزایا و بیمه پایه، تکمیلی و شغلی آنها را تامین کنیم و از این دانشجویان حمایت بیشتری داشته باشیم. بنابراین کمک هزینه آموزشی این دانشجویان امسال ۲۵ درصد یعنی با حداکثر افزایش مواجه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: برای سال آینده نیز در هیات امنای دانشگاه مصوبه ای را خواهیم داشت که براساس آن حداکثر افزایش حقوق را برای دانشجویان رزیدنت یا کارمند داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha