قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

میرسلیم: هدف اصلی معامله قرن انزوای فلسطین و تثبیت اسرائیل است

استان ها تهرانتهران ـ ـ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه معامله قرن کلاه گذاشتن بر سر فلسطینی ها است افزود: این موضوع از سوی آمریکایی ها برای منزوی و خار کردن هر چه بیشتر فلسطینی ها…

میرسلیم: هدف اصلی معامله قرن انزوای فلسطین و تثبیت اسرائیل است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدمصطفی میرسلیم پنجشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن(ع) قیام دشت، با اشاره به این طرح از سوی آمریکا افزود: این طرح اگر چه در بطن خود ظاهرا کمک به فلسطینی ها و حمایت از اردوگاه های آنان است و می خواهند به فلسطینی ها نشان دهند که به حل مشکلاتتان کمک می کنیم در حالی که این طرح به گونه ای تنظیم شده که تثبیت بیشتر اسراییل و تضعیف بیشتر فلسطینیان و به ویژه خلع سلاح آنان را موجب می شود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» بیان کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می ماند

طرح صلح آمریکا موسوم به «معامله قرن»، واکنش مردم و نخبگان سیاسی ایران و جهان اسلام را در پی داشت. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان چهارشنبه شب در پیامی توئیتری به زبان انگلیسی نوشت: این اقدامات احمقانه کافی است. این منفورترین طرح قرن است.

رییس شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: نگرانی آمریکا از این است که آگاهی فلسطینی ها مانند سایر مسلمانان موجب شود تا تضعیف مهمی برای اسراییل در منطقه فراهم شود. بنابراین تصمیم گرفتند با چنین طرح هایی موجبات عدم اقتدار مسلمانان را فراهم کنند و به همین می خواهند موقعیت اسراییل را تثبیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه سرانجام این طرح مانند سایر تحریم های آمریکا محکوم به شکست است افزود: این طرح موجب می شود فشار بیشتری بر روی فلسطینی ها وارد شود اما باید بگوییم اقتداری که اکنون به لحاظ باور و قدرت در میان جوانان و مردم فلسطین وجود دارد حتما بر این طرح غلبه می کند.

میرسلیم درباره تحریم پیامبر اکرم (ص) و یاران ایشان در شعب ابیطالب، اظهار داشت: اینهایی که امروز تحریم می کنند از کافران و مشرکان یاد گرفتند و شاگردان آنها هستند. پیغمبر و مسلمانان را در شعب محاصره کردند و حتی نمی گذاشتند یک تکه نان به آنها برسد.

وی با تاکید بر اینکه تحریم امروز ایران عزیز توسط آمریکا کار جدیدی نیست، افزود: پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام هیچگاه در مقابل این فشارها تسلیم نشدند و تن به مذاکره ندادند، چون ایمان داشتند و می دانستند باید رسالت خود را درست انجام دهند بنابراین باید مقاومت کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر این باور است که در شرایط سخت تحریمی ایران توسط دشمن باید سعی کنیم مثل یاران پیامبر در شعب ابیطالب رفتار کنیم یعنی همدردی و ایثار کنیم.
میرسلیم با تاکید بر اینکه اگر الطاف الهی در طول این ۴۰ سال برای انقلاب اسلامی ایران نبود در مقابل سختی ها و فشارها تاب نمی آوردیم، گفت:  تا زمانی که خلوص در بین مردم وجود دارد جمهوری اسلامی است در برابر فشار و سختی دشمنان کم نخواهد آورد.

وی در ادامه با اشکال مختلف نفاق شاره و خاطرنشان کرد: در صدر اسلام افرادی بودند که به ظاهر می گفتند با پیامبر هستند اما در هر جنگی که صورت می گرفت می رفتند و با دشمنان ساخت و پاخت می کردند.

عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ترور سردار شهید سلیمانی و اعتراف صریح دونالد ترامپ در ترور ایشان، اظهار کرد: در این شرایط، به سفیر سوئد پیشنهاد کرده اند که جایزه صلح نوبل را به یکی از ایرانی هایی که جزو گروه اصلاح طلبان نیز هست داده شود و سفیر سوئد هم گفته که اصلا جایزه دست ما نیست اما این فرد مدنظر شما که کاره ای نیست و به نظر ما کسی که باید پیشنهاد میدادید سپهبد سلیمانی بود.

میرسلیم گفت: قطعا شهید سردار سپهبد سلیمانی به بشریت خدمت کرد و به دنیا کمک کرد اما اینکه چرا عده ای با چهره نفاق به دنبال مسائل دیگر هستند جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه حقیقت وجودی امریکا دشمنی با اسلام و انقلاب اسلامی است، اذعان داشت: عده ای می گویند برویم مذاکره کنیم در حالی که زودتر از موعد برجام را به اجرا گذاشتند و تاسیسات هسته ای ما را تعطیل کردند اما دیدید که ترامپ چگونه به سر برجام زد و آن را پاره کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر زمانی که ترامپ برجام را پاره کرد ما رای آورده بودیم آن وقت می گفتند ببینید این ها کاری کردند که برجام را پاره کنند اما خدا رو شکر آقایان بودند و دست کثیف آمریکا در مقابل خود آنها رو شد.
میرسلیم افزود: ذات آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و انقلاب سازوگار نیست و نمی توانند ببیند ملت ایران سرپای خود ایستاده و مقاومت می کند. سوریه و عراق و موشک بهانه است آنها می خواهند ظلم خودشان بر قرار باشد و ما را ذلیل می خواهند.

وی با طرح این پرسش که از امریکا و اروپا چه خیری نصیب ایران شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان ۴۱ سال است که ما را رنج و عذاب داده اند و انواع دشمنی و توطئه های این ها را دیده ایم. این ها انواع و اقسام روش ها را برای تضعیف ما بکار گرفته اند کدام ایرانی با وجدان، شرف و حیثیت می تواند بپذیرد که خیری از سوی این ها نصیب ما شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما تا آن روزی که بنده خالص خدا باشیم جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد مطمئن باشید که مشکلات دقیقا از جایی شروع می شود که ملت ما خدا را فراموش کند.

میرسلیم با بیان اینکه تورم، بیکاری و اشتغال به دلیل بی عرضگی ها و سو مدیریت است، گفت: ما چه کم داریم؟ یک مجری با عرضه باید باشد تا جلوی این زالو صفت ها را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از علائم نفاق دروغ است، گفت: برخی ها آنچنان زیبا حرف می زنند که انسان به شگفتی می افتد و کلام او انسان را به تعجب می اندازد اما رفتار ضد دین است. دروغگو، بدقولی و خیانت در امانت از چهره های نفاق است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به نمازگزاران تاکید کرد: شما مردم اداره کشور را به عنوان امانت به دست نمایندگان داده اید اما آنها کارهای دیگر می کنند خدا رو شکر شورای نگهبان ۹۰ نفر آنها را رد صلاحیت کرد؛ این ها باید از حق مردم دفاع کنند که آن امانتی که مردم به شما سپردند را چکار کردید.
وی با تاکید بر اینکه عده ای اسلام، قرآن، اهل بیت، امام (ره) و مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی را ابزار قرار می دهند، گفت: چه کسی گفته که اکر کسی یکی مدتی با امام و رهبری باشد تا آخر عمر بیمه شده ؟ ما بسیاری از افراد نزدیک به پیامبر را داشتیم که منافق از آب در آمدند. در فتنه ۸۸ دیدیم افرادی که نزدیک به امام(ره) بودند می خواستند چه بلایی را سر کشور بیاورند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha