قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۶۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل: آتش بس در لیبی ۱۱۰ بار نقض شده است

فرستاده سازمان ملل در امور لیبی امروز پنجشنبه گفت که آتش بس در لیبی یکصد و ده بار نقض شده است.

سازمان ملل: آتش بس در لیبی ۱۱۰ بار نقض شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "غسان سلامه" فرستاده سازمان ملل در امور لیبی امروز پنجشنبه گفت که آتش بس در لیبی جوهری روی کاغذ بیش نیست و یکصد و ده بار نقض شده است.

وی از همه طرف ها خواست تا برای آتش بس در لیبی و اجرای نتایج اجلاس اخیر برلین درباره این کشور تلاش کنند.

«دانگ دینگ کوی» نماینده ویتنام در سازمان ملل که روز چهارشنبه ریاست شورای امنیت را برعهده داشت، اعلام کرده بود: انتظار دارم قطعنامه ای در راستای حمایت از نتایج اجلاس برلین درباره لیبی به سرعت تصویب شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان تصویب قطعنامه ای در جلسه امروز پنجشنبه این شورا درباره لیبی گفته بود: رایزنی ها ادامه دارد و ما به سرعت کار می کنیم.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان دوشنبه گذشته گفته بود که کشورش به تلاش برای تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت برای حمایت از نتایج برآمده از اجلاس اخیر برلین درباره لیبی ادامه می دهد.

برلین 19 ماه جاری میلادی شاهد کنفرانس بین المللی درباره لیبی با مشارکت شماری از سران و نمایندگان روسیه، آمریکا، مصر، فرانسه، انگلیس، چین، آلمان، ترکیه، ایتالیا، امارات، الجزایر، کنگو به همراه سازمان ملل، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب بود.

شرکت کنندگان در بیانیه پایانی خود خواهان تقویت آتش بس در لیبی و توقف حملات به تاسیسات نفتی و تشکیل یک نیروی نظامی واحد در لیبی و ورود صادرات سلاح به این کشور شدند.

 

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha