قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۵۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ردپای دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشورهای همسایه

وزیر بهداشت، از اینکه دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشورهای همسایه قاچاق می شود، به شدت انتقاد کرد.

ردپای دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشورهای همسایه

: سعید نمکی، گفت: به رغم تشدید فشارها و تحریم ها، وضعیت دارویی در کشور خیلی بهتر بوده و به جرأت می توانم بگویم که به لطف خدا وضعیت دارو در کشور نه از پارسال بلکه از خیلی از سال ها بهتر است.

وی تاکید کرد: قلدری مانند آمریکا بر سرچشمه های انتقال پول نشسته و قلدرهای دیگری نیز به انواع مختلف، ایران را اذیت می کنند اما به لطف خدا، وضعیت دارو در کشور بسیار خوب است و تقاضا دارم که کمبودهای دارویی در استان ها را به موقع به ما اعلام کنید البته در حال حاضر کمبود دارو نداریم و تا شهریور سال آینده هیچ کمبود اساسی دارویی نداریم اما ممکن است پخش های دارویی مطالبات خود از بیمارستان ها را نگرفته باشند و داروی بیمارستان ها را ندهند که باید این مساله حل شود و در منابع، سهم دارو مدیریت و مشکلی برای تأمین دارو پیش نیاید.

وزیر بهداشت تصریح کرد: باید نسخه های خارجی بی مورد در استان ها، مهار شود. عمداً برخی از داروها را وارد نمی کنیم چون واردات این داروها، تولید داخلی را لگدمال می کرد. هنوز برخی از همکاران ما متأسفانه برخی داروهای وارداتی ممنوع شده را تجویز و می کنند.

نمکی اضافه کرد: باید در استان هایی که در معرض قاچاق دارو هستند، وقت بیشتری گذاشته شود و در برخی استان ها به ویژه استان های غربی و جنوب شرقی، هر قدر هم که دارو ارسال می کنیم باز هم می بینیم که موجودی ندارند. چرا این داروها که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده باید به کشورهای دیگر برود. رؤسای دانشگاه ها منتظر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یا نیروی انتظامی نباشند بلکه خودشان دخالت کنند و در مبادی مرزی، نظارت و مداخله کنند و اجازه ندهند که ارزی که با گرفتاری زیاد تهیه می شود تقدیم کشورهای همسایه شود.

وی خاطرنشان کرد: سال آینده هم ارز دارو و تجهیزات پزشکی، ۴,۲۰۰ تومان است و قیمت دارو به جز افزایش سنواتی و حدود ۱۰ درصدی، افزایشی نخواهد داشت. شرکت های دانش بنیان را در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، تقویت کنید. در دانشگاه ها باید به موضوع غذا و نظارت بر شرکت های غذایی توجه بیشتری کرد و به آن نظارت کرد تا مردم دچار مشکل نشوند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha