قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۵۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نوسان قیمت گوشت گوسفندی در بازار

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: بارش های اخیر، مشکلات ترابری و قاچاق دام زنده در نوسان قیمت گوشت در بازار دامن زده است.

نوسان قیمت گوشت گوسفندی در بازار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۰ تا ۸۳ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

وی افزود: بارش های اخیر و ایجاد برخی مشکلات در ترابری و همچنین بحث قاچاق دام زنده از مرز بانه موجب شده که قیمت دام و به تبع آن گوشت قرمز با نوساناتی در بازار روبرو شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: بنابر آخرین آمار و اطلاعات مقداری دام از مرز بانه در حال خروج است که خوشبختانه طی روز های اخیر برخورد مناسبی با این موضوع صورت گرفته است.

ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام به بازار وجود ندارد، گفت: وقوع بارندگی در روز های اخیر و مشکلات تردد تنها منجر به نوسانات هزینه های حمل ونقل شده است چرا که به سبب خطرات جاده رانندگان نرخ های بالاتری را دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: سردرگمی تولیدکنندگان گوشت قرمز برای بازار شب عید/ انتقاد مسئولان از تاخیر دولت در صدور مجوز دام
کمبودی در عرضه دام زنده وجود ندارد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت دام در میادین تهران نسبت به شهرستان به سبب هزینه های حمل ونقل کمی بالاتر است.

او درباره آینده بازار گوشت، گفت: باتوجه به آنکه خروج غیر قانونی دام از مرز بانه نوساناتی در بازار ایجاد کرده است، اما پیش بینی می شود که در صورت جلوگیری از قاچاق دام هم زمان با ورود بره های نو از دهم تا پانزدهم اسفند، نیاز بازار شب عید به طور کامل تأمین است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

این مقام مسئول در پایان با تأکید بر این مسئله که صادرات دام زنده زمینه را برای التهاب قیمت گوشت در بازار فراهم می کند، تصریح می کند: سازمان حمایت راهکاری همچون ذبح دام سنگین و عرضه با قیمت های مناسب را باید به کار گیرد، چرا که صادرات دام همانند سال قبل می تواند بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha