قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۵۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فیلیپین و هند هر کدام ابتلای ۲ بیمار به کرونا را تایید کردند

دولت های هند و فیلیپین هر کدام ابتلای یک نفر در این کشورها به ویروس کرونا را تایید کردند. در حال حاضر، علاوه بر ۳۱ استان و منطقه چین، کرونا در بیش از ۱۴ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است. این ویروس تاکنون ۱۷۰ تن را کشته و ۷ هزار و ۷۰۰ تن را هم آلوده کرده است.

فیلیپین و هند هر کدام ابتلای ۲ بیمار به کرونا را تایید کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش رویترز ، «فراسیسکو دوکه» وزیر بهداشت فیلیپین پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت که ابتلای یک زن ۳۸ ساله به کرونا تایید شده است.

این زن اصالتا چینی است و ۹ روز پیش از استان «ووهان» چین به فیلیپین سفر کرد.

دوکه افزود که این بیمار در یک بیمارستان دولتی قرنطینه شده و فعلا علایم بیماری به طور کامل در وی بروز نیافته است.

کرونا دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

در همین حال، دولت هند نیز پنج شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور تایید شده و فرد بیمار در بیمارستان قرنطینه شده است.

شهر «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین کانون شیوع این ویروس است و بیشتر مبتلایان به کرونا در آنجا هستند.

ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان که در آنجا به طور غیرقانونی حیوانات وحشی فروخته می شد، شیوع پیدا کرد.

در حال حاضر، علاوه بر ۳۱ استان و منطقه چین، کرونا در بیش از ۱۴ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است. این ویروس تاکنون ۱۷۰ تن را کشته و ۷ هزار و ۷۰۰ تن را هم آلوده کرده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha