قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۵۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آذربایجان غربی نایب قهرمان بوکس کارگران کشور شد

استان ها آذربایجان غربیارومیه دبیر هیات بوکس آذربایجان غربی گفت: تیم کارگری استان با کسب یک مدال طلا و ۲ نقره بر سکوی دوم مسابقات قهرمانی کارگران کشور ایستاد.

آذربایجان غربی نایب قهرمان بوکس کارگران کشور شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد آبی روز پنج شنبه افزود: در این مسابقات «عرفان حاجی پور» یک طلا و «کیوان فریدی» و «داریوش پورتقی» هر کدام یک نشان نقره برای آذربایجان غربی به دست آوردند.

وی بیان کرد: در پایان این رقابت ها که در ۱۰ وزن برگزار شد، تیم خوزستان با ۱۴ امتیاز قهرمان شد، آذربایجان غربی با ۱۱ امتیاز بر سکوی دوم ایستاد و خراسان رضوی با ۱۰ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

وی ادامه داد: نخستین دوره رقابت های بوکس قهرمانی کارگران کشور از ششم تا نهم بهمن ماه جاری با حضور ۷۳ بوکسور از ۲۳ استان در سالن شهید معتمدی نیا تهران برگزار شد.

هدایت تیم بوکس کارگری استان را «محمدرضا شاطرلو» بر عهده داشت.

همچنین طی حکمی از سوی فدراسیون «محمد آبی» دبیر هیات بوکس استان به عنوان داور و  «طاهر جباری» مربی ارومیه ای تیم ملی امید به عنوان عضو کمیته فنی در رقابت های کارگران کشور حضور داشتند.

طی ماه گذشته «حسین دانشور» بوکسور ملی پوش وزن ۸۱ کیلوگرم اهل نقده که به همراه تیم ملی برای شرکت در رقابت های بین المللی «احمد کومرت» ترکیه حضور داشت، موفق به کسب مدال برنز شد.

دانشور فروردین ماه امسال نیز به مسابقات قهرمانی بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیا - تایلند اعزام شد.

آذرماه امسال مسابقات بوکس قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی با حضور ۱۸۰ ورزشکار از ۳۰ استان کشور در سالن غدیر ارومیه برگزار شد و تیم آذربایجان غربی با کسب یک مدال طلا و سه برنز در جایگاه چهارم ایران قرار گرفت.

بوکس از جمله رشته های ورزشی آذربایجان غربی به شمار می رود که از قدمتی بیش از ۵۰ سال برخوردار است و در سال های اخیر پیشرفت خوبی در استان داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.

طاهر جباری، حسین مادردوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی پوش آذربایجان غربی هستند که از دهه های ۵۰ تا ۸۰ شمسی موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین المللی برای ایران اسلامی شده اند.

در دهه ۱۳۹۰ شمسی نیز بوکسورهایی همچون هادی ماکویی، امین بخشی زاده، وحید ابراهیمی، یونس حسن پور، حسین دانشور، مهدی ماکویی و محمد عزیزی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

بیش از یک هزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس در آذربایجان غربی فعالیت می کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha