قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۴۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۱۷.۵ درصدی تخلفات کشف شده اصناف

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در هشت ماهه امسال بازرسی از واحدهای صنفی ۱۳.۶ درصد و تخلفات کشف شده این واحدها ۱۷.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

افزایش ۱۷.۵ درصدی تخلفات کشف شده اصناف

این آمار نشان می دهد در هشت ماهه امسال دو میلیون و ۶۱۷ هزار فقره بازرسی واحدهای صنفی از سوی سازمان حمایت انجام شده که نسبت به انجام دو میلیون و ۳۰۴ هزار فقره بازرسی در سال گذشته، ۱۳.۶ درصد افزایش داشته است.

در این میان تعداد پرونده های متشکله با ۲۰ درصد افزایش در این مدت به ۱۶۸ هزار فقره رسیده است. همچنین تعداد تخلفات کشف شده در جریان بازرسی اصناف در هشت ماهه امسال ۲۱۵ هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷.۵ درصد افزایش داشته است.

با این وجود آمارها نشان می دهد که رسیدگی به شکایات مردمی در این مدت با کاهش ۱۴.۵ درصدی مواجه شده، به طوری که در هشت ماهه سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب به ۱۱۷ هزار و ۱۰۰ هزار مورد از شکایات مردمی رسیدگی شده است.

تخلفات کشف شده اصناف در آبان نسبت به مهر کاهش یافت

بر اساس این آمار که از سوی وزارت صمت منتشر شده، در آبان ماه ۳۷۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی از سوی سازمان حمایت انجام شده که نسبت به ماه قبلش ۱.۷ درصد افزایش داشته، اما تخلفات کشف شده اصناف در این ماه ۲۸ هزار فقره بوده و با کاهش ۶.۷ درصدی نسبت به مهر ماه مواجه شده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha