قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۴۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجتماع فاطمیون در شهرهای شمالی استان بوشهر برگزار شد

استان ها بوشهرگناوه اجتماع بزرگ فاطمیون همزمان با سالروز شهادت بانوی دو عالم ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) در شهرهای شمالی استان بوشهر برگزار شد.

اجتماع فاطمیون در شهرهای شمالی استان بوشهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مردم مومن و متدین این دیار همزمان با ایام فاطمیه به صورت خودجوش در اجتماع فاطمیون حاضر و در رثای مظلومیت دخت نبی اکرم حضرت محمد(ص) به سوگواری پرداخته و  اشک ماتم ریختند.

در این برنامه معنوی دسته های سینه، دمام و زنجیرزنی از میدان های شهر به حرکت در آمدند و پس از عبور از خیابان ها در محل های تعیین شده تجمع و به سوگواری پرداختند.

به همین مناسبت قشرهای مختلف مردم و مسئولان دیلم در محل گلزار شهدای گمنام تجمع و با به راه انداختن دسته های عزاداری، سینه و دمام سنتی و تشییع نمادین تا میدان حسینیه اعظم را پیمودند.

عزاداری خیابانی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در بندرریگ نیز با حضور پرشور مردم مومن و متدین این بندر مذهبی برگزار شد.

در این برنامه شرکت کنندگان از یادمان شهدای گمنام تا حسینیه احمدی را همراه با سنج و دمام و زنجیرزنی و سینه زدن پیمودند.

در پایان این برنامه نماز جماعت اقامه و سپس غذا بین عزادران توزیع شد.

در سوگ شهادت سیده زنان دوعالم آیینی در دفتر امام جمعه بندرگناوه باحضور مسئولان و دیگر اقشار همراه با روضه خوانی و مداحی برگزار شد.

مراسم شام غریبان نیز باحضور پرشور و شعور قشرهای مختلف مردم بندرگناوه همراه با تشییع تابوت نمادین حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد.

حضرت فاطمه (س)، سال پنجم پس از بعثت، روز ۲۰ جمادی الثانی در مکه مکرمه و در خانه حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) به دنیا آمد و در روز سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری پس از بیماری که براثر ضربات و لطماتی که بر اثر هجوم به خانه اش و وقایع پس از آن وارد شده بود، بستری و به شهادت رسید.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha