قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۴۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش مسکو به هشدارهای اردوغان درباره سوریه

وزارت خارجه روسیه در واکنش به هشدارهای رئیس جمهور ترکیه به روسیه در خصوص «ادلب» تأکید کرد که مسکو به تمامی تعهداتش در قبال سوریه پایبند است.

واکنش مسکو به هشدارهای اردوغان درباره سوریه

: وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات هشدارآمیز اخیر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه علیه نقش روسیه در سوریه گفت که مسکو همچنان به اجرای تعهداتش در خصوص سوریه پایبند است.

اردوغان امروز طی سخنانی مدعی شد، علیرغم آنکه تعداد زیادی از نیروهای ترکیه در «ادلب» حضور دارند، مسکو همچنان برای از بین بردن تروریست ها به بمباران های خود در این منطقه ادامه می دهد.

رئیس جمهور ترکیه در این خصوص به روسیه هشدار داد که صبر ترکیه رو به پایان است و گفت: «روسیه به توافقات خود در قالب (نشست های) آستانه و سوچی در خصوص سوریه پایبند نیست. به روسیه اعلام کردیم که صبر ما در مقابل بمباران های پی در پی و افزایش تنش ها در ادلب رو به پایان است».

بنا به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور ترکیه گفت: «روسیه به شدت به اجرای تعهدات خود پایبند است».

دولت ترکیه در کنار مراکز دیده بانی ایران و روسیه ۲۰ مرکز دیده بانی در استان ادلب و حلب دارد و تاکنون هیچ گونه درگیری و تنشی میان نیروهای ارتش این کشور با نیروهای ارتش سوریه یا دیگر هم پیمانان گزارشی نشده است.

با اینحال، وزارت دفاع ترکیه روز گذشته (سه شنبه) با تهدید دولت سوریه هشدار داد که هر حمله ای از سوی دولت سوریه به مواضع ارتش ترکیه را پاسخ خواهد داد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha