قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۴۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انگلیس از «معامله قرن» ترامپ حمایت کرد

نخست وزیر انگلیس همسو با دیگر رهبران اروپایی از طرح جنجالی ترامپ درباره فلسطین، حمایت کرد.

انگلیس از «معامله قرن» ترامپ حمایت کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به طرح آمریکا درباره فلسطین که به «معامله قرن» معروف است، واکنش نشان داد.

در این ارتباط، جانسون ضمن حمایت از طرح «معامله قرن» ترامپ، این طرح را مناسب عنوان کرده است.

به گفته جانسون اگرچه هیچ طرحی درباره فلسطین و اسرائیل بی عیب و نقص نیست، اما طرح فعلی دولت آمریکا راه حل دو دولتی را به رسمیت می شناسد و این مسئله امتیاز این طرح است.

جانسون همچنین مدعی شده که طرح ترامپ تضمین می کند که بیت المقدس پایتخت اسرائیل و فلسطین خواهد بود.

این ادعای جانسون در حالی مطرح شده که براساس طرح منتشر شده ترامپ، بیت المقدس شرقی که پیش از این با توجه به قطعنامه ۱۹۶۷ سازمان ملل مرکز فلسطین عنوان شده بود، حال قرار است به دیگر مناطق اشغالی رژیم صهیونیستی ملحق شود.

شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح مورد نظرشان درباره فلسطین موسوم به طرح «معامله قرن» رونمایی کردند.

با این حال این طرح شباهتی به طرح های قبلی سازش که از سوی سازمان ملل و برخی کشورها پیشنهاد شده بود ندارد. در واقع این طرح، طرح دو دولتی سازمان ملل را زیر سوال می برد و مرزهای ۱۹۶۷ را عملاً نادیده می گیرد. از سوی دیگر این طرح، طرح سازش عربی موسوم به طرح ملک عبدالله را نیز به کنار نهاده و توافقاتی چون اسلو را نیز زیر پا می گذارد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha