قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهر گزارش می دهد؛

اجتماع مردم مشهد در عزای گل یاس نبوی

مشهد - مردم مشهد امروز در عزای گل یاس نبوی در اجتماع عظیم فاطمیون شرکت کرده و با حرکت به سمت حرم رضوی، این مصیبت را به ولی نعمت خود تسلیت گفتند.

اجتماع مردم مشهد در عزای گل یاس نبوی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اجتماع بزرگ فاطمیون مردم مشهد، صبح امروز از عرصه میدان شهدا آغاز شد و تا برپایی نماز ظهر در حرم مطهر رضوی ادامه داشت.

عزاداران فاطمی از ساعت ۹ صبح امروز در میدان شهدا گرد هم آمدند و به روضه خوانی و سینه زنی در مظلومیت حضرت زهرا (س) پرداختند.

در ادامه این تجمع، مردم عزادار و ولایت مدار مشهد با ذکر یا زهرا یا زهرا از میدان شهدا به سمت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) حرکت کردند تا این مصیبت را به ولی نعمت خود تسلیت بگویند.

در این اجتماع بزرگ، نام و یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز همواره زنده بود و برخی عزاداران با در دست داشتن پلاکاردهایی با این مضمون، غم و اندوه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را با شهادت قاسم سلیمانی درهم آمیختند.

در این مراسم مثل همیشه خادمان امام رضا (ع) و نیروهای امنیتی نیز حضور داشتند.

در چنین روزهایی که مردم عزادار در عرصه ها و میادین اصلی شهر گرد هم جمع می شوند و ذکر مصیبت می خوانند، کمترین توقعشان شاید رفاه حداقلی در معابر شهری باشد و این در حالی است که برخی معابر منتهی به حرم امام رضا (ع) مشکل جدی داشته و حرکت دسته های عزاداری را سخت می کرد.

در ادامه این مراسم، سیداحمد واعظی از مداحان اهل بیت در سوگ زهرای بتول (س) مدیحه سرایی کرد و سپس آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی به مقتل خوانی پرداخت.

پایان بخش این اجتماع، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در حرم ثامن الحجج (ع) بود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha